فا
شنبه, 16 مرداد 1400 17:19

المپیک ۲۰۲۰ توکیو: سجاد با برانکارد بیرون رفت و قهرمان شد! سومین طلای ایران به نام کاراته و گنج زاده

سجاد گنج‌زاده ملی‌پوش سنگین وزن تیم ملی کاراته ایران به مدال طلای بازی‌های المپیک توکیو دست یافت و نامش را در تاریخ جاودانه کرد.

«آلیک» - سجاد گنج زاده به خاطر ضربه شدید حریف عربستانی در فینال مصدوم شد، اما با رای داوران به قهرمانی رسید.

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه همه منتظر یک فینال جذاب بین سجاد گنج زاده و طارق حمدی از عربستان در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم کاراته المپیک توکیو بودند، بعد از گذشت حدود یک دقیقه از این مبارزه اتفاق عجیبی رخ داد که همه را بهت زده کرد!

کاراته کای عربستانی در همان ثانیه های ابتدایی با یک ضربه پا توانست سه امتیاز بگیرد و شوکی را به سجاد وارد کند. در ادامه با وجود حملات گنج زاده بازهم این حمدی بود که یک امتیاز یوکو دریافت کرد.

البته بالاخره بعد از حدود یک دقیقه تلاش های سجاد هم به بار نشست و داوران اولین امتیاز را به او دادند. هنوز ۲ دقیقه از مبارزه باقی مانده بود و طارق حمدی از عربستان با یک ضربه پا به صورت و گردن گنج زاده، کاراته کای ایرانی را بیهوش روی زمین انداخت.

داور بالای سر گنج زاده شمارش معکوس را می شمرد و او که خیلی عجیب نقش بر زمین شده بود، هیچ علائمی از خودش نشان نمی داد. بعد از دقایقی که پزشکان روی تاتامی آمدند، کار به برانکارد و تعدادی از عوامل اورژانس کشید که تا سجاد گنج زاده را به خاطر مصدومیت شدید بیرون از تاتامی ببرند.

در این هنگام و در حالی که سالن در سکوت عجیبی فرو رفته بود، داوران جمع شدند و با یکدیگر مشورت کردند. بعد از لحظاتی داور وسط رای نهایی را اعلام کرد.

با رایی که داوران دادند، کاراته کای عربستانی از تاتامی به خاطر ضربه سنگین و خطای خود اخراج شد و قهرمانی به این شکل به سجاد گنج زاده رسید.

این پیروزی در شرایطی اعلام شد که همه نگران وضعیت سلامتی گنج زاده بودند و او روی برانکارد از تاتامی بیرون رفت.

البته طبق آخرین اخبار سجاد گنج زاده بیرون از تاتامی به هوش آمده و مشکل خاصی برای سلامتی او به وجود نیامده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։