فا
شنبه, 06 شهریور 1400 15:22

رستمی نخستین مدال طلای کاروان سردار دل ها را ضرب کرد

روح‌الله رستمی ملی‌پوش پاراوزنه برداری ایران با مهار وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی موفق شد نخستین مدال طلای کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک را به نام خود ضرب کند.

«آلیک» - ملی‌پوش پاراوزنه برداری ایران با مهار وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی موفق شد نخستین مدال طلای کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک را به نام خود ضرب کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا از توکیو،، رقابت‌های دسته منهای ۸۰ کیلوگرم پاراوزنه‌برداری مردان عصر امروز شنبه در سالن وزنه‌برداری فروم توکیو برگزار شد و روح‌الله رستمی به‌عنوان نماینده ایران در این دسته به مصاف حریفان خود رفت. رستمی در این دسته با ورزشکارانی از چین، اوکراین، یونان، گرجستان، کلمبیا، ایتالیا و برزیل رقابت کرد.

طبق اعلام مسئولان مسابقات رکورد جهانی دسته منهای ۸۹ کیلوگرم در اختیار روح‌الله رستمی است. وی سال ۲۰۲۱ توانست در مسابقات بین‌المللی توانست وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی را مهار کند. رکورد پارالمپیک این دسته نیز در اختیار یک ایرانی دیگر است. مجید فرزین با مهار وزنه ۲۴۰ کیلوگرمی در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، ضمن کسب مدال طلا این رکورد را به نام خود ثبت کرد.

وی که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در این رقابت ابتدا موفق به مهار وزنه ۲۲۵  کیلوگرمی شد و در ادامه کادر فنی برای وی وزنه ۲۲۸ کیلوگرمی را درخواست دادند. دارنده مدال نقره پارالمپیک لندن برای مهار این وزنه نیز مشکلی نداشت.

رستمی که پیش از این توانسته بود با مهار وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی رکورد جهانی این دسته را به نام خود کند برای حرکت سوم پشت وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی قرار گرفت و برای مهار آن مشکلی نداشت. با مهار این وزنه نخستین مدال طلای ایران در پارالمپیک توکیو به نام روح‌الله رستمی ضرب شد.

با توجه به قهرمانی رستمی وی درخواست رکوردشکنی داد اما در مهار وزنه ۲۴۲ کیلوگرمی ناموفق بود.

جیائو فی از چین با مهار ۲۱۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید و محمد الفت مصری با مهار ۲۱۲ کیلوگرم نیز صاحب  گردن آویز برنز شد.

مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن در زمان وزنه زدن رستمی در سالن حضور داشت و به تشویق وی پرداخت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։