فا
یکشنبه, 21 شهریور 1400 12:54

ایران ۳ - هنگ کنگ ۰ / پیروزی راحت بلندقامتان ایران در بازی اول والیبال قهرمانی آسیا

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تیم ملی هنگ کنگ به برتری رسید تا شروع آسانی در این دوره از مسابقات داشته باشد.

«آلیک» - بلندقامتان ایران در اولین بازی از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا مقابل هنگ‌کنگ به پیروزی رسیدند.

 به گزارش ایسنا، بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور ماه) به میزبانی ژاپن آغاز شد که تیم ملی والیبال ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در صدر گروه B قرار دارد و با تیم‌های پاکستان، تایلند و هنگ‌کنگ هم‌گروه است.

در بازی روز اول رقابت های قهرمانی آسیا، بلندقامتان ایران به مصاف تیم ملی والیبال هنگ‌کنگ رفته و موفق شدند با نتیجه قاطع ۳ بر صفر به پیروزی برسدند.

 

ست اول: ایران ۲۵ - ۱۲ هنگ‌کنگ

تیم ملی والیبال ایران با هدایت بهروز عطایی در اولین ست این رقابت ها موفق شد به پیروزی قاطع ۲۵ بر ۱۲ دست پیدا کند. ملی پوشان در این ست عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته و توانستند اختلاف خود را با حریف زیاد کنند.

 

ست دوم: ایران ۲۵ - ۱۸ هنگ‌کنگ

در ست دوم این بازی، تیم ملی والیبال ایران باز هم موفق شد به پیروزی برسد. بلندقامتان ایران در ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ هنگ کنگ را شکست دادند. در اوایل بازی دو تیم پایاپای پیش رفته اما با گذشت زمان، تیم ملی والیبال ایران تیم برتر میدان بود و توانست این ست را به نام خود کند.

 

ست سوم: ایران ۲۵ - ۱۹ هنگ‌کنگ

در ابتدای ست سوم این رقابتها دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال هنگ کنگ در امتیاز ۷ برابر شدند. در اواسط ست سوم تیم ملی والیبال ایران عملکرد بهتری داشت و توانست اختلاف خود را در این ست حفظ کند تا نتیجه ۱۴-۱۰ به سود ایران شود. در پایان این رقابت، بازیکنان ایران تیم برتر میدان بودند و با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست سوم و بازی را به نام خود کردند.

میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، جواد کریمی، علی رمضانی، صابر کاظمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، محمدرضا حضرت‌پور، ابوالفضل قلی‌پور بازیکنان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا هستند که برای تیم ملی والیبال ایران بازی می کنند.

بلندقامتان ایران دوشنبه ۲۲ شهریور در بازی دوم خود از ساعت ۱۰:۳۰ به وقت تهران به مصاف تایلند خواهند رفت.

۲ تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا،‌ سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست می‌آورند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹، دو نقره و یک برنز به دست آورده و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։