فا
چهارشنبه, 10 آذر 1400 10:37

سردبیر فرانس فوتبال: رای من لواندوفسکی بود

پاسکال فره، سردبیر مجله فرانس‌فوتبال گفت که خودش در رای‌گیری برای برنده توپ طلا، به روبرت لواندوفسکی رای داده است.

«آلیک» - سردبیر مجله فرانس‌فوتبال گفت که خودش در رای‌گیری برای برنده توپ طلا، به روبرت لواندوفسکی رای داده است.

به گزارش ایرنا، توپ طلای فوتبال جهان در سال ۲۰۲۱ به لیونل مسی اهدا شد. این اتفاق موجی از انتقادات را از سوی بسیاری از اهالی فوتبال به راه انداخته است. بسیاری معتقدند که روبرت لواندوفسکی در این سال شایستگی بیشتری برای تصاحب این جایزه داشت.

وقتی مسی توپ طلا را برد، خطاب به لواندوفسکی گفت: «تو مستحق توپ طلای خودت هستی. همه می‌دانند که پارسال تو برنده بزرگ این جایزه بودی».

فرانس‌فوتبال جایزه توپ طلا را بر اساس رای‌گیری از ۲۰۰ روزنامه‌نگار از سراسر جهان اهدا می‌کند. اما این نشریه در سال ۲۰۲۰ به دلیل اینکه همه‌گیری ویروس کرونا، برگزاری مسابقات ورزشی را با چالش روبرو کرده بود، جایزه توپ طلا را اهدا نکرد.

پاسکال فره سردبیر این نشریه درباره این احتمال که توپ طلای سال گذشته به لواندوفسکی اهدا شود،‌ گفت: حرف‌های مسی هوشمندانه و زیبا بود. مجبور نیستیم خیلی سریع تصمیم بگیریم. می‌توانیم به این موضوع فکر کنیم و البته به تاریخچه توپ طلا که بر اساس رأی‌دادن است، احترام بگذاریم. نمی‌توانیم مطمئن باشیم که لواندوفسکی برنده توپ طلای پارسال می‌شد یا نه چون رأیی وجود نداشت. اما صادقانه لواندوفسکی شانس زیادی برای برنده‌شدن در سال ۲۰۲۰ داشت.

وی رای خود در انتخاب برنده توپ طلا را هم آشکار کرد: من مسی را در آرای خودم در اولویت قرار ندادم. من ابتدا لواندوفسکی را انتخاب کردم، اما فکر می‌کنم مسی نیز شایسته کسب توپ طلا بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։