فا
جمعه, 02 ارديبهشت 1401 11:39

فروش پیراهن دست خدای مارادونا به بیش از ۴ میلیون دلار

پیراهنی اسطوره فوتبال جهان و آرژانتین با رقمی بالغ بر ۴ میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

«آلیک» - پیراهنی اسطوره فوتبال جهان و آرژانتین با رقمی بالغ بر ۴ میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

به گزارش ایرنا، پیراهنی که دیگو آرماندو مارادونا هنگام به ثمر رساندن گل جنجالی "دست خدا" به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ بر تن کرده بود به عنوان گرانترین پیراهن تاریخ به فروش گذاشته شد و تخمین زده می شود پیراهن اسطوره فوتبال آرژانتین با رقمی بالغ بر ۴ میلیون دلار به فروش برسد، این درحالی است که در برخی از محافل این گمانه زنی وجود دارد که پیراهن مهاجم ریزنقش آرژانتین به ۵ میلیون دلار هم برسد.

مارادونا که در۳۰ اکتبر سال ۱۹۶۰ در بوینس‌ آیرس آرژانتین به دنیا آمد به خاطر نبوغ، خلاقیت فردی و بازی‌ های استثنایی خود خیلی زود بر سرزبان ها افتاد اما جنجال ها و حاشیه های وی در زندگی نیز عاملی برای مطرح شدن نام وی در رسانه ها بود.  

«دست خدا» عبارتی بود که دیگو مارادونا برای توصیف گل که خود در یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ و در دیدار با انگلستان به ثمر رساند بر زبان آورد.

این گل در ۲۲ ژوئن ۱۹۸۶ در ورزشگاه آزتکا در مکزیکو سیتی، در ابتدای نیمه دوم و در شرایطی به ثمر رسید که مهاجم کوتاه قامت آرژانتینی با فرار از بین مدافعان سفیدپوش انگلیس و با پرش بر روی دستان دروازه بان این تیم با لمس توپ، گل اول تیمش را به ثمر رساند تا آرژانتین ۲ بر صفر پیروز از زمین بازی خارج شود.

البته گل دوم این بازی نیز توسط همین اسطوره فوتبال جهان وارد دروازه انگلستان شد. مارادونا در شرایطی که در نیمه زمین آرژانتین صاحب توپ شد نیمی از تیم انگلستان را مقهور تکنیک خود کرد و با عبور از شیلتون برای بار دوم دروازه این تیم را باز کرد.  

مارادونا بعد از آن بازی گفت: این گل «کمی با سر و کمی با دست خدا» به ثمر رسیده‌ است. قرار است عواید حاصل از فروش این پیراهن به فعالیت های خیرخواهانه اختصاص یابد.  

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։