فا
چهارشنبه, 07 ارديبهشت 1401 09:46

لیگ قهرمانان آسیا؛ صدرنشینی شاگردان نکونام در پایان مرحله گروهی در شب وداع سپاهان از آسیا

در آخرین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم فولاد خوزستان برابر شباب الاهلی امارات به تساوی رسید و سپاهان نیز برابر الدحیل قطر با نتیجه سنگین پنج بر دو تن به شکست داد.

«آلیک» - در آخرین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم فولاد خوزستان برابر شباب الاهلی امارات به تساوی رسید و به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شد و تیم فوتبال سپاهان نیز با قبول شکست سنگین پنج بر دو برابر الدحیل قطر از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

 

صدرنشینی شاگردان نکونام در پایان مرحله گروهی؛ فولاد شکست‌ناپذیر باقی ماند

تیم فوتبال فولاد خوزستان با تساوی در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر شباب الاهلی امارات، به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال فولاد خوزستان بامداد امروز چهارشنبه در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲، مقابل شباب الاهلی امارات قرار گرفت و در نهایت این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

فولادی‌ها که پیش از این صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرده بودند، قصد داشتند تا با یک نتیجه خوب برابر شباب الاهلی به عنوان تیم صدرنشین گروه C به دور حذفی صعود کنند.

جواد نکونام در این دیدار از شهاب گردان، مهدی شیری، ساسان انصاری، سینا شاه‌عباسی، محمدرضا عباسی، حمید بوحمدان، آیاندا پاتوسی، محمد آبشک، لوسیانو پریرا، عارف آقاسی و وحید حیدریه به عنوان ترکیب اصلی تیمش استفاده کرد.

در نیمه نخست تیم شباب الاهلی تلاش بیشتری برای باز کردن دروازه حریف خود داشت اما دفاع بی نقص فولاد باعث شد تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم فولاد توانست بهتر بازی کند و حملات خوبی روی دروازه نماینده امارات داشته باشد.

این تلاش‌ها در نهایت در دقیقه ۷۰ جواب داد و خطای مدافع الاهلی روی بازیکن فولاد باعث شد تا نماینده فوتبال کشورمان به یک ضربه پنالتی دست پیدا کند.

پریرا کاپیتان با تجربه فولاد نیز توانست با یک ضربه بسیار خوب دروازه حریف را باز کند تا فولاد یک بر صفر از الاهلی پیش بیفتد.

در ادامه تیم شباب الاهلی در دقیقه ۸۲ موفق شد با استفاده از اشتباه مدافع فولاد، توسط یحیی الغسانی به گل تساوی برسد. در پایان نیز این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

فولاد با این تساوی ۱۲ امتیازی شد و به عنوان صدرنشین گروه خود به دور بعدی راه پیدا کرد. الاهلی نیز با ۱۰ امتیاز در رده دوم قرار گرفت.

احمد نوراللهی و مهدی قایدی دو بازیکن ایرانی الاهلی در این بازی نیز همانند بازی‌های گذشته این تیم در لیگ قهرمانان آسیا در لیست تیمشان حضور نداشتند. 

 

وداع سپاهان از آسیا با شکست سنگین مقابل الدحیل

تیم فوتبال سپاهان با قبول شکست سنگین پنج بر دو برابر الدحیل قطر از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

به گزارش ایرنا، شب گذشته در ششمین و آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا و از گروه چهارم، تیم فوتبال سپاهان ایران با قضاوت هنا هتاب از سوریه در ورزشگاه ملک عبدالله عربستان به مصاف الدحیل قطر رفت که این دیدار در  با شکست پنج بر ۲ زردپوشان اصفهان همراه بود تا بدین ترتیب زردپوشان ایران از صعود به مرحله حذفی باز بمانند.

سپاهان برای صعود به مرحله بعد نیاز مبرم به ۳ امتیاز این بازی داشت.

محرومیت فرشاد احمدزاده، شهریار مغانلو و محمد کریمی موجب شده بود تا محرم نویدکیا برای این دیدار تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کند.

سپاهان در نخستین دقیقه این جدال می‌توانست دروازه الدحیل را باز کند اما مدافع تیم قطری توپ را از روی خط بازگردانده دروازه تیمش را بدین ترتیب نجات دهد.

با این حال در دقیقه ۱۹ حرکت زیبای نام تائه هی پس از پشت سر گذاشتن مدافعان سپاهان و پاس در عرض او، اولونگا را در موقعیت قرار داد که ضربه دقیق او گل اول بازی را به نفع نماینده قطر همراه داشت.

این برتری تنها یک دقیقه دوام داشت و در دقیقه ۲۰ سپاهانی ها روی ارسال سروش رفیعی از روی نقطه کرنر توسط نژادمهدی گل تساوی را به ثمر رساندند. این در حالی بود که دروازه بان روی این ضربه واکنش نشان داد اما توپ را پشت خط گرفت و کمک داور هم به درستی صحنه را گل تشخیص داد.

سه دقیقه بعد سپاهانی‌ها بار دیگر این بار توسط امید نورافکن در موقعیت گلزنی قرار گرفتند که او نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

در دقیقه ۳۵ پشت مدافعان عبدالله مادیبو، اولونگا را بار دیگر در موقعیت گلزنی قرار داد تا این مهاجم برای دومین بار دروازه زردپوشان اصفهانی را باز کند.

در دقیقه ۳۹ ضربه زیبای محمدرضا حسینی به تیر دروازه برخورد کرد اما راهی به دروازه تیم نماینده قطر نداشت.

در دقیقه ۴۱ نیز ادمیلسون جونیور روی یک حرکت انفرادی از سمت چپ با شوتی زیبا برای سومین بار دروازه نماینده ایران را باز کرد تا کار شاگردان نویدکیا در نیمه دوم سخت تر شود.

این دیدار در نیمه نخست با برتری ۳ بر ۱ الدحیل خاتمه یافت.

در نیمه دوم شاگردان نویدکیا چهره هجومی تری به خود گرفتند تا بتوانند نتیجه را جبران کنند و از طرفی الدحیل نیز برای بهبود آمار گلزنی خود چشم به ضد حملات دوخته بود.

در دقیقه ۴۸ بار دیگر اما رشید مظاهری دروازه‌اش را باز شده دید. در این دقیقه حرکت ادمیلسون جونیور از سمت راست و سانتر زمینی این بازیکن باعث شد فرجانی ساسی گل چهارم الدحیل را به ثمر برساند.

دقیقه ۵۱ ضربه ایستگاهی خطرناک جهانی از زاویه‌ای بسته را دروازه بان الدحیل به سختی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۵شوت نورافکن از سمت چپ محوطه جریمه الدحیل و از زاویه‌ای بسته نواخته شد که توپ با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰ ضربه سروش‌رفیعی در شلوغی محوطه الدحیل راهی به دروازه حریف نداشت.

پنج دقیقه بعد فرار رضا میرزایی او را در موقعیت گلزنی قرار داد اما این موقعیت نیز ثمری نداشت.

دقیقه ۷۰ حرکت در عرض رضا میرزایی پشت محوطه جریمه الدحیل و شوت پای چپ او که در دستان دروازه بان قرار گرفت.

در دقیقه ۷۷ شوت ادمیلسیون از روی خط محوطه جریمه سپاهان با برخورد به تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

با این حال در دقیقه ۸۱ سروش رفیعی روی یک ضربه ایستگاهی به زیبایی دروازه شاگردان هرنان کرسپو را باز کرد تا یکی گل‌های خورده را جبران کرده باشد.

در دقیقه ۹۰ نیز شوت ادمیلسون جونیور گل پنجم الدحیل را همراه داشت تا این دیدار با شکست تلخ نماینده ایران خاتمه بیابد.

الدحیل با ۱۵ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و سپاهان با هفت امتیاز در رده سوم به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ خاتمه داد.

ترکیب سپاهان: رشید مظاهری، امید نورافکن، محمد نژادمهدی، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، جلال الدین علی محمدی، مسعود ریگی، سروش رفیعی، محمدرضا حسینی، میلاد جهانی و سجاد شهباززاده.

ترکیب الدحیل: ‌شهاب ممدوح، محمد موسی علی، محمد علاءالدین، تائه هی نام، محمد النعیمی، مادیبو، فرجانی ساسی، یحیی عفیف، اسماعیل محمد، ادمیلسون جونیور و مایکل اولونگا.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։