فا
سه شنبه, 10 خرداد 1401 09:05

قهرمانی در آزادیِ آبی؛ شکست ناپذیر به خط پایان رسید؛ استقلال رکورددار فوتبال ایران

تیم فوتبال استقلال در آخرین هفته از رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های ایران مقابل نفت مسجد سلیمان به تساوی بدون گل دست یافت تا لیگ بیست‌ویکم را بدون شکست به پایان رسانده و رکورد فوق‌العاده‌ای را از خود در تاریخ این رقابت‌ها بر جای بگذارد.

«آلیک» - تیم فوتبال استقلال در آخرین هفته از رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های ایران مقابل نفت مسجد سلیمان به تساوی بدون گل دست یافت تا لیگ بیست‌ویکم را بدون شکست به پایان رسانده و رکورد فوق‌العاده‌ای را از خود در تاریخ این رقابت‌ها بر جای بگذارد.

به گزارش ایرنا، استقلال در هفته پایانی لیگ برتر باشگاه‌های ایران روز گذشته از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی میزبان نفت مسجد سلیمان بود.

قضاوت این دیدار را میرسامان سلطانی با کمک‌های پوریا زحمتی و هیوا بهمنی برعهده داشت.

لیگ برتر برای استقلال به ایستگاه پایانی رسیده و شاگردان فرهاد مجیدی در ورزشگاه تمام آبی به مصاف نفت مسجد سلیمان رفتند تا با برپایی جشن قهرمانی، وداع با شکوهی با بیست و یکمین دوره لیگ برتر داشته باشند.

استقلال که سه هفته به پایان لیگ برتر قهرمان شد روز گذشته برای رکوردشکنی پا به زمین مسابقه گذاشته بود، آبی‌پوشان تهرانی در صورتی که نفت مسجد سلیمان را شکست دهند رکورد بیشترین امتیاز را در تاریخ لیگ برتر خواهند داشت.

نفت مسجد سلیمان پس از شکست شهرخودرو بقای خود را در لیگ برتر قطعی کرد و روبروی قهرمان لیگ برتر به دنبال اثبات شایستگی‌های خود بود.

دقیقه۶: فرار صالح حردانی از جناح راست فرصت مناسبی برای این بازیکن ایجاد کرد تا دروازه نفت مسجد سلیمان را باز کند اما دروازه‌بان نفت مسجد سلیمان با خروج به موقع این فرصت را از آبی‌پوشان تهرانی گرفت.

دقیقه ۲۹: سانتر جعفر سلمانی از جناح چپ پس از برخورد با مدافعان نفت مسجد سلیمان تغییر مسیر داد اما علی محسن‌زاده با شیرجه‌ای بلند توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۳: شوت امیر روستایی از پشت محوطه جریمه استقلال به شکل خطرناکی به خارج رفت تا سید حسین حسینی نفس راحتی بکشد.

دقیقه ۳۸: ارسال جلالی از جناح چپ با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد اما توپ به راحتی در دستان دروازه‌بان نفت مسجد سلیمان قرار گرفت.

دققه ۵۳: امیر حسین حسین‌زاده فرصت خوبی را برای گلزنی به دست آورد، او در حالی که با دروازه‌بان نفت مسجد سلیمان تک به تک شده بود می‌توانست با دقت بیشتری به توپ ضربه بزند اما تعلل و ضربه کم دقت او باعث شد تا استقلال از رسیدن به گل محروم شود.

دقیقه ۵۹: آبی‌پوشان تهرانی صاحب ضربه کاشته شدند که ضربه مهدی مهدی‌پور به شکل خطرناکی از بالای دروازه نفت مسجد سلیمان به خارج رفت.

دققه ۶۹: استقلال می‌توانست به گل اول بازی برسد اما ضربه حسین‌زاده که روی ارسال خاقانی حاصل شد با فاصله کم به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: شوت راه دور پیمان میری به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰: ضربه فنی و زیبای آمانوف به تیرک دروازه برخورد کرد تا آبی‌پوشان تهرانی از رسیدن به یک گل زیبا محروم شوند.

این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه تلاش با تساوی بدون گل به پایان رسید و آبی‌های تهران بدون شکست عنوان قهرمانی بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر را از آن خود کنند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، مهدی مهدی‌پور، جعفر سلمانی، عارف غلامی، صالح حردانی (وریا غفوری)، ابوالفضل جلالی، رافائل سیلوا، امیر حسین حسین‌زاده (ارسلان مطهری)، زبیر نیک‌نفس (عزیزبک آمانوف)، کوین یامگا (سبحان خاقانی) و آرمان رمضانی (رودی ژستد).

ترکیب نفت مسجد سلیمان: علی محسن‌زاده، علیرضا دغاغله، امیر روستایی (احمد الجبوری)، امین اسدی، میثم نقی‌زاده، حسن مرادی‌فر، مجید عیدی، مجتبی مقتدایی، مسلم مجدمی، میلاد باقری و سید محمد خرم‌الحسینی (مهران امیری).

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։