فا
شنبه, 18 تیر 1401 08:23

لیگ ملت های ۲۰۲۲؛ پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال مقابل اسلوونی / انتقام به سبک عطایی و شاگردانش

تیم ملی والیبال ایران در یازدهیمن دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها موفق به شکست اسلوونی نماینده سرزمین آلپ شد تا سه امتیاز ارزشمند به دست آورد.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران در یازدهیمن دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها موفق به شکست اسلوونی نماینده سرزمین آلپ شد تا سه امتیاز ارزشمند به دست آورد.

به گزارش ایرنا، چهارمین روز هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ روز گذشته (جمعه ۱۷ تیر ماه) با ۶ دیدار در دو شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم پیگیری می‌شود.

در دومین دیدار شهر گدانسک تیم‌های ملی والیبال ایران و اسلوونی در سالن ارگو آرنا به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی با اقتدار و در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۲۱ این تیم را شکست دادند و به ششمین برد خود در این رقابت‌ها دست یافتند تا ۱۷ امتیازی شوند.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست نخست شروع خوبی داشت اما کم کم اسلوونی خودش را به سطح تیم ایران رساند و در امتیاز ۱۱ دو تیم برابر شدند. در این ست میلاد عبادی‌پور سرویس‌های خوبی برای تیم ایران زد که تیم اسلوونی برای دریافت آنها با مشکل روبرو شد. همچنین بازیکن اسلوونی کارت زرد به دلیل اعتراض به داور دریافت کرد. در نهایت تیم ایران ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید تا نخستین گام را برای شکست اسلوونی برداشته باشد. مرتضی شریفی و فاضل پژومان نیز در این ست برای تیم ایران به میدان آمدند.

در ست دوم تیم ملی والیبال ایران از ابتدا اقتدار خود را بر حریف دیکته کرد و با نمایشی قابل قبول موفق به شکست ۲۵ بر ۱۴ اسلوونی شد تا در ست شماری دو بر صفر از حریف پیش بیافتد.

تیم اسلوونی در ست سوم نمایش بهتری مقابل تیم ایران داشت اما به‌ اندازای نبود که مانع شکست این تیم شود و مردان والیبال ایران ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسیدند تا در مجموع سه بر صفر نماینده سرزمین آلب را شکست داده باشند. در این ست میلاد عبادی‌پور نسبت به عکس‌العمل یکی از بازیکنان اسلووانی اعتراض کرد و دو کارت زرد و قرمز از داور نخست دریافت کرد.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی به دلیل اینکه اسلوونی حریف مستقیم ایران بود جایی این تیم را در جدول رده بندی گرفت و برای صعود تیم ایران برد ارزشمندی محسوب می‌شود.

تاین اورنات، یان کوزامرنیک، تونچک استرن، کلمن چبول، آلن پاینگ و دژان وینچیچ ترکیب تیم اسلوونی در ابتدای این مسابقه بود که در مناطق شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند و هدایت این تیم را مارک لبدو برعهده داشت.

در این مسابقه امین اسماعیل نژاد، پشت خط زن تیم ملی والیبال کشورمان موفق شد ۱۴ امتیاز به تنهایی کسب کرده و عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص دهد. پس از وی میلاد عبادی پور توانست ۱۲ امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد.

در طرف مقابل هم سبولج موفق شد ۱۱ امتیاز برای اسلوونی به دست بیاورد و امتیازآورترین بازیکن تیمش لقب بگیرد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نیز این مسابقه را به همراه ایرانیان ساکن لهستان نظاره‌گر بودند.

مردان والیبال ایران ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه امروز (شنبه ۱۸ تیر ماه) در دوازدهمین و آخرین مسابقه خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها به مصاف صربستان می‌روند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։