فا
یکشنبه, 19 تیر 1401 09:58

لیگ ملت های ۲۰۲۲؛ صعود قدرتمندانه تیم ملی والیبال به مرحله نهایی / کولاکوویچ مقابل عطایی آچمز شد

تیم ملی والیبال ایران در دوازدهمین دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها موفق به شکست قاطع و سه بر صفر صربستان شد تا به مرحله نهایی این رقابت‌ها در ایتالیا صعود کند.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران در دوازدهمین دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها موفق به شکست قاطع و سه بر صفر صربستان شد تا به مرحله نهایی این رقابت‌ها در ایتالیا صعود کند.

به گزارش ایرنا، پنجمین روز هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ روز گذشته (شنبه ۱۸ تیر ماه) با ۶ دیدار در دو شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم پیگیری می‌شود.

در دومین دیدار شهر گدانسک تیم‌های ملی والیبال ایران و صربستان در سالن ارگو آرنا به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی در سه ست متوالی با نتایج ۳۵ بر ۳۳، ۲۵ بر ۲۱ و ٢٥ بر ١٢ حریف را مغلوب خود کردند تا تیم ملی والیبال ایران به عنوان هفتمین تیم صعود کننده به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها معرفی شود.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

ست اول با سرویس میلاد عبادی‌پور آغاز و با سرویس این کاپیتان به پایان رسید. در این ست دو تیم با رقابتی نزدیک تا امتیاز ۳۳ پیش رفتند و در نهایت این شاگردان بهروز عطایی بودند که با نتیجه ۳۵ بر۳۳ ست اول را به نفع خود به پایان رساندند.

در این ست تیم ملی کشورمان در حمله با ۲۲ امتیاز نسبت حریف برتری داشت و دفاع نیز امتیازهای برابر داشتند. در این ست مردان والیبال ایران دو امتیاز از سرویس به دست آوردند و امیرحسین توخته و امین اسماعیل‌نژاد هر کدام هفت امتیاز کسب کردند.

ست دوم با کسب یک امتیاز از سوی تیم ملی ایران آغاز شد و با بازی خوب بازیکنان اختلاف امتیاز را به عدد ۶ رساندند اما از امتیاز ۱۶ صربستانی‌ها از فرصت مصدومیت میلاد عبادی‌پور بهره بردند و اختلاف امتیاز را کاهش دادند اما یک بار دیگر از امتیاز ۲۰ تیم ملی والیبال ایران بازی را به دست گرفت و توانست نتیجه را ۲۵ بر ۲۱ به پایان برساند تا برای دومین ست متوالی حریف را مغلوب خود کند. برتری در حمله، دفاع و سرویس در ست دوم هم مانند ست اول از آن مردان والیبال ایران بود.

هرچند شاگردان کولاکوویچ ست سوم را با کسب امتیازی به نفع خود آغاز کردند، اما جوانان ایرانی با بازی کم اشتباه خود یک بار دیگر اختلاف امتیاز را به عدد ١۰ رسانده و با برتری در این ست با نتیجه ٢٥ بر ١٢ پیروز این مسابقه سخت شدند.

کوار ولاستیمیل از جمهوری چک به عنوان داور اول و راب اندرو از کانادا به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

میران کوجوندیچ، سرکو لیسینیاچ، الکساندر آتاناسویچ، پاول پریچ، مارکو پودرسکانی، نیکولا جوویچ و لازار کوپریویچا ترکیب آغاز کننده تیم صربستان به سرمربیگری ایگور کولاکوویچ بودند.

امیرحسین اسفندیار با کسب ۱۷ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن این مسابقه را به دست آورد و در تیم صربستان نیز الکساندر آتاناسویچ با ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن بود. امین اسماعیل نژاد نیز برای تیم ایران ۱۶ امتیاز به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران در مجموع ست‌های این مسابقه ۸۵ امتیاز کسب کرد که به ترتیب ۴۸ پوئن در حمله، ۱۴ امتیاز در دفاع، هفت پوئن سرویس و ۱۶ امتیاز از اشتباهات بازیکنان صربستان بود.

بازیکنان صربستان نیز در مجموع ست‌های این مسابقه ۶۶ امتیاز کسب کردند که شامل ۴۰ امتیاز حمله، ۶ دفاع، یک پوئن سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم ایران بود.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نیز این مسابقه را به همراه ایرانیان ساکن لهستان نظاره‌گر بود.

دو تیم ایران و صربستان در تاریخ والیبال ۱۲ بار به صورت رسمی با هم مسابقه دادند که با این پیروزی ۶ پیروزی از آن کشورمان شده است و هفت بار صربستان بازی را به نفع خود به پایان رسانده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։