فا
دوشنبه, 27 تیر 1401 10:46

بسکتبال کاپ آسیا ۲۰۲۲ - اندونزی؛ پیروزی بزرگ بسکتبال ایران مقابل ژاپن / صعود یاران حدادی با صدرنشینی

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، به برتری قاطع مقابل ژاپن دست یافت.

«آلیک» - تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، به برتری قاطع مقابل ژاپن دست یافت.

به گزارش ایسنا، بعد از ظهر روز گذشته (یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱)، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از دور گروهی کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی به مصاف ژاپن رفت که در پایان، با نتیجه ۸۸ بر ۷۶ مقابل حریف خود به برتری دست یافت.

این بازی که جدال دو مدعی گروه C رقابت‌ها بود، با برتری تیم ملی ایران پایان یافت تا شاگردان سعید ارمغانی به عنوان صدرنشین گروه خود به طور مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

ترکیب ایران: حامد حدادی،‌ بهنام یخچالی،‌ ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی و محمد جمشیدی

ترکیب ژاپن: یوتا واتانابه، لوک ایونز، یوکی توگاشی، هیروتاکا یوشی و یودای نیشیدا

* نیمه اول: ایران ۴۸ - ۳۴ ژاپن

در کوارتر نخست این بازی، شاگردان سعید ارمغانی موفق شدند با درخشش حامد حدادی و یخچالی ۲۷ - ۲۴ به برتری برسند، اما نکته قابل توجه بازی آمار فوق‌العاده ژاپنی‌ها در پرتاب‌های سه امتیازی بود. ژاپنی‌ها به واسطه حضور حدادی زیر سبد ایران، ۱۰ پرتاب سه امتیازی داشتند که ۶ تا از آن‌ها موفق بود.

در کوارتر دوم دفاع تیمی ایران فشار زیادی را به بازیکنان شوتزن ژاپن وارد کرد و درخشش حدادی در زیر سبد حریف با دادن پاس گل، باعث شد تا ایران ۳۷ - ۲۶ پیشی بگیرد. پس از آن که ژاپنی‌ها ۴ امتیاز متوالی را توسط "واتانابه" کسب کردند، ارمغانی در حالی که ایران ۴۴ - ۳۱ پیش بود تقاضای وقت استراحت کرد. عملکرد خوب دفاعی ایران در این بازی باعث شد تا با برتری ۲۱-۱۰ در کوارتر دوم،‌ مجموعا ۴۸ - ۳۴ نیمه نخست را با برتری پشت سر بگذارد.

* نیمه دوم: 

با شروع نیمه دوم بازیکنان ژاپن تغییر تاکتیک دادند تا با فشار به روی حدادی او را از زیر سبد خود دور کنند، اما باز هم این حامد بودی که حملات ایران را یکی پس از دیگری وارد سبد کرد تا بازی ۵۹ - ۴۴ شود. کارهای دو نفره یخچالی و حدادی در حملات، از نکات قابل توجه بازی بود که امتیازات زیادی را برای ایران به همراه داشت.یک دقیقه و ۵ ثانیه مانده به پایان بازی، ایران ۶۶ - ۴۴ (۲۲ امتیاز اختلاف) از ژاپن پیشی گرفت. این کوارتر با برتری قاطع ۲۰-۱۲ ایران به پایان رسید.

در کوارتر چهارم بازی ژاپنی‌ها ۵ امتیاز متوالی را کسب کردند و به امتیاز ۵۱ رسیدند تا ارمغانی با کاهش اختلاف به ۱۹ امتیاز، سریعا تقاضای وقت استراحت کند. متین آقاجانپور ستاره جوان تیم ملی ایران که از اوایل کوارتر چهارم وارد زمین شده بود، با دو پرتاب سه امتیازی خود مانع از کاهش اختلاف شد، اما در حالی که ایران ۸۰ - ۶۶ از حریف پیش بود ارمغانی تقاضای وقت استراحت کرد. در حالی که این کوارتر نیز ۳۰ بر ۲۰ به سود ژاپن پایان یافت، این تیم ایران بود که ۸۸ بر ۷۶ به پیروزی رسید تا صدرنشین گروه C شود. 

حامد حدادی سنتر و کاپیتان تیم ملی ایران، با کسب ۲۱ امتیاز، ۱۱ ریباند، ثبت ۴ پاس گل و ۳ بلاک ضمن ثبت دبل‌دبل، با تاثیرگذاری ۳۱ بهترین بازیکن زمین شد.  بهنام یخچالی نیز در این دیدار به همراه حدادی ۲۱ امتیاز را برای ایران به دست آورد. محمد جمشیدی نیز ۲۰ امتیاز داشت.

تیم ملی ایران در گروه C رقابت‌ها با تیم‌های سوریه، قزاقستان و ژاپن همگروه بود که موفق شد به ترتیب با نتایج ۶۷-۸۰، ۶۰-۹۶ و ۷۶-۸۸ مقابل حریفان خود به پیروزی دست یابد. با این سه برد، شاگردان ارمغانی به عنوان صدرنشین گروه خود به طور مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شدند و در این بازی به مصاف برنده اردن و چین تایپه می‌روند.

ایران در صورت برد در بازی پیش رو، راهی مرحله نیمه‌نهایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։