فا
جمعه, 31 تیر 1401 11:52

لیگ ملتهای ۲۰۲۲ والیبال؛ حذف سرافرازانه تیم ملی والیبال / ایران یک ست کم آورد!

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ به‌رغم نمایشی تحسین برانگیز مغلوب لهستان تیم نخست رده‌بندی جهان شد تا از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی بازبماند.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال مقابل لهستان شکست خورد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال در رقابتی مهم به مصاف تیم ملی والیبال لهستان رفت. والیبال ایران که در رده هفتم دور مقدماتی این رقابت‌ها ایستاده بود درحالی مقابل والیبال لهستان به عنوان رنک اول جهان قرار گرفت که لهستان توانسته بود در دور مقدماتی، در رده دوم رده بندی قرار بگیرد.  

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب اولیه میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور برابر لهستان ظاهر شد. حضور تماشاگران پرشور ایرانی باعث افزایش جذابیت این رقابت شده بود.

تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست اول، بازی را خوب شروع کرد اما در اواسط و انتهای این ست، بازیکنان ایران پر اشتباه ظاهر شده و نتوانستند ست را به نام خود کنند تا ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ نتیجه را به لهستان واگذار کند.  

در ست دوم، دو تیم پایاپای پیش رفته اما والیبالیست‌های ایران تیم برتر میدان بودند و موفق شدند به کمک استفاده از اشتباهات لهستان، ست دوم را به نام خود کنند. والیبال ایران در این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم این رقابت‌، نتوانست لهستان را شکست دهد و با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ شکست خورد تا نتیجه ۲ بر یک به سود لهستان شود.

در ست چهارم این مسابقه، والیبال ایران بازی را طوفانی شروع کرد و موفق شد در همان اوایل بازی حاشیه امنی برای خود ایحاد کند به طوری که ایران ۱۷-۱۰ از لهستان پیش افتاد. در ادامه ست چهارم، بلندقامتان والیبال ایران تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی برسند تا دو تیم ایران و لهستان در ست شماری برابر دو شوند.

ست پنجم این مسابقه با حساسیت بسیار بالایی آغاز شد چرا که هر تیم در صورت پیروزی می توانست به جمع چهار تیم برتر لیگ ملت‌های والیبال راه پیدا کند. تیم ملی ایران،  این ست را خوب آغاز نکرد و با نتیجه ۳ بر صفر عقب افتاد. در ادامه، والیبال لهستان تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه ۱۵ بر ۷ ایران را شکست دهد تا به جمع چهار تیم برتر لیگ ملت‌های والیبال راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، پیش از این رسانه‌های لهستانی دیدار ایران و لهستان را به عنوان یکی از جذاب ترین مسابقات مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال نامیده بودند. ایران یکی از دو تیمی بود که در مرحله مقدماتی، لهستان را جلوی چشمان حدود ۱۰ هزارتماشاگر این کشور  شکست داده بود.

در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها، تیم ملی والیبال ایتالیا با فرانسه و تیم ملی والیبال آمریکا با لهستان بازی خواهند کرد تا تکلیف تیم‌های برتر این مسابقات مشخص شود.

 

والیبال ایران جایگاه خود را از سامورایی‌ها پس گرفت

تیم ملی والیبال ایران با کسب یک رتبه بالاتر از تیم ملی والیبال ژاپن، در رده هشتم جهان ایستاد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال در رقابتی مهم به مصاف تیم ملی والیبال لهستان رفت و در یک بازی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.

والیبال ایران که در این بازی عملکرد خوبی داشت توانست دو ست از رنک یک جهان بگیرد. همچنین پس از شکست سنگین ژاپن مقابل فرانسه (۳ بر صفر) در مرحله یک چهارم نهایی، تیم ملی والیبال ژاپن که در رده بندی جهانی بالاتر از ایران قرار داشت به رتبه نهم جهان سقوط کرد و والیبال ایران با یک پله صعود توانست در رده هشتم بایستد تا ایران همچنان تیم نخست آسیا باشد.

تیم ملی والیبال لهستان همچنان با مجموع ۳۹۱ امتیاز در رده اول جهان قرار دارد. پس از آن به ترتیب تیم‌های برزیل و فرانسه با ۳۶۰ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

نکته جالب این رده بندی، حضور تیم ملی والیبال روسیه با ۳۵۲ امتیاز در رده چهارم جهان است. روسیه که به دلیل تحریم فدراسیون جهانی والیبال در این مسابقات حضور ندارد جایگاه خود را حتی با وجود بازی نکردن مقابل حریفان، حفظ کرده است!

تیم ملی والیبال ایران که در رده هفتم لیگ ملت‌های والیبال قرار گرفت، با ۲۷۸ امتیاز در رده هشتم و والیبال ژاپن با ۲۷۳ امتیاز در رده نهم رده بندی جهانی قرار دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։