فا
چهارشنبه, 16 شهریور 1401 09:26

ایران صفر - برزیل ۳ / تیم ملی والیبال از قهرمانی جهان حذف شد

تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل برزیل از صعود به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان بازماند و حذف شد.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل برزیل از صعود به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان بازماند و حذف شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات قهرمانی جهان از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب گذشته به مصاف برزیل رفت و با حساب سه بر صفر (۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ ) شکست خورد. به این ترتیب ایران از صعود به یک چهارم نهایی بازماند و حذف شد. 

ست اول با امتیازگیری برزیل شروع شد، دقایقی دو تیم پایاپای پیش رفتند اما برزیل ۸ بر ۴ از ایران پیش افتاد و بهروز عطایی سرمربی تیم ملی اولین وقت استراحت فنی خود را گرفت. در ادامه هم برتری برزیل حفظ شد و در حالی که حریف ۱۹ بر ۱۴ از ایران جلو بود، عطایی دومین وقت استراحت را هم گرفت. در نهایت برزیل ۲۵ بر ۱۷ این ست را از آن خود کرد. 

امین اسماعیل‌نژاد که در ست اول عملکرد خوبی نداشت در ست دوم دو امتیاز پیاپی برای ایران گرفت و اختلاف ایران را با برزیل به یک امتیاز رساند. در ادامه دو تیم در امتیاز ۷ برابر شدند اما برزیل به تدریج پیش افتاد و ۲۰ بر ۱۶ تیم برتر میدان بود. ملی‌پوشان کشورمان چند امتیاز پیاپی کسب کردند تا سرمربی حریف در حالی که تیمش ۲۲ بر ۲۱ جلو بود، درخواست وقت استراحت کند.   برزیل ۲۵ بر ۲۲ در این ست هم به پیروزی رسید. 

اولین امتیاز ست سوم را ایران گرفت و برای اولین بار در این بازی از حریف خود پیش افتاد. در حالی که بازی ۶ بر ۳ به سود ایران بود، برزیل بازی رابه تساوی ۶ بر ۶ رساند. وقتی برزیل ۱۳ بر ۱۰ از ایران پیش بود، عطایی درخواست وقت استراحت کرد. ایران با عملکرد خوب اسفندیار و عبادی‌پور در امتیاز ۱۷ بازی را به تساوی کشاند. دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفتند اما در نهایت برزیل ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد.

میلاد عبادی‌پور، امین اسماعیل‌نژاد، محمدطاهر وادی، امیرحسین توخته، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور در ترکیب ابتدایی تیم ایران قرار داشتند. 

تیم ایران در مرحله گروهی این مسابقات مقابل آرژانتین و مصر به پیروزی رسید و با شکست برابر هلند به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله حذفی صعود کرد و حریف برزیل شد. 

در پایان این دیدار لئال با اختلاف زیادی نسبت به سایر بازیکنان و با کسب ۲۰ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن این دیدار انتخاب شد. 

از تیم ایران نیز میلاد عبادی‌پور و امیرحسین اسفندیار هر کدام ۸ امتیاز به دست آوردند که امتیازآورترین بازیکنان ایران بودند.

 

سقوط والیبال ایران در رنکینگ جهانی/ سامورایی‌ها در رده اول آسیا

تیم ملی والیبال ایران پس از اتمام مرحله یک هشتم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی جهان، با دو پله سقوط در رده دهم جهان قرار گرفت.

این سقوط ایران در رده بندی جهانی درحالی است که تیم ملی والیبال ایران پس از اتمام مرحله گروهی و شکست مقابل هلند، با ۲۷۳ امتیاز در رده هشتم جهان قرار گرفته بود.

والیبال ایران با وجود شکست مقابل برزیل و نتیجه گرفتن رقبا با دو پله سقوط در رده دهم ایستاده و ۲۶۷ امتیازی است.

تیم ملی والیبال لهستان همچنان با ۳۹۵ امتیاز در صدر جهان قرار دارد. همچنین والیبال فرانسه با ۳۷۶ امتیاز در رده دوم جهان ایستاده است.

تیم های برزیل، روسیه و ایتالیا هم به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم جهان قرار دارند.

تیم ملی والیبال ژاپن رقیب اصلی ایران در آسیا با عملکرد خوب در رده هفتم جهان قرار دارد. سامورایی ها اکنون دارای ۲۷۷ امتیاز هستند.

همچنین در پایان مرحله یک هشتم نهایی رتبه تیم‌های نهم تا شانزدهم مسابقات مشخص شد که ایران در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։