فا
چهارشنبه, 08 شهریور 1396 09:48

یونیورسیاد 2017 / ایران برای نخستین بار قهرمان والیبال شد

تیم والیبال دانشجویان ایران با ارائه یک بازی تماشایی روسیه را شکست داد و به مدال طلای بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان دست یافت.

«آلیک» - تیم والیبال دانشجویان ایران با ارائه یک بازی تماشایی روسیه را شکست داد و به مدال طلای بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محل انجام مسابقات دانشجویان جهان (یونیورسیاد)، پیکار نهایی والیبال شب گذشته از ساعت 20 به وقت محلی در سالن دانشگاه دولتی تایوان میان ایران و روسیه انجام شد.

در این مسابقه که تمام بلیت‌های آن به فروش رسیده و تماشاگران زیادی داشت، شاگردان مسعود آرمات کار را با قدرت آغاز کردند.

آنها با ترکیب محمد فلاح، امیرعلی محمد فتحعلی، قاسم کارخانه، سعید شیرود قربانی، فرهاد پیروت‌پور و محمد طاهر وادی توانستند مقابل تیم روسیه ست نخست را با نتیجه 25 بر 17 از آن خود کنند.

در ادامه بازی‌ روسیه توانست عقب‌ماندگی‌اش را جبران کند. این تیم اروپایی ست‌های دوم و سوم را با نتایج 25 بر 15 و 25 بر 23 جلو افتاد.

ایران در ست چهارم تلاش زیادی کرد تا شرایط را یکبار دیگر به سود خود کرده و به بازی بازگردد. به همین خاطر بازیکنان پرتلاش ایران در نبردی تماشایی توانستند 26 بر 24 روسیه را مغلوب کنند.

به این ترتیب سرنوشت مسابقه به ست پنجم کشیده شد.

در این ست هر دو تیم رقابت‌ فشرده‌ای برابر هم داشتند که ایران 15 بر 13 برنده شد و به مقام طلای یونیورسیاد رسید.

بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور نمایندگان 141 کشور جهان از 28 مرداد ماه آغاز شده است و امروز رسما به کار خود پایان می دهد.

روسیه با 12 مدال شامل 7 طلا، دو نقره و سه برنز پرافتخارترین تیم رقابت‌های والیبال مردان یونیورسیاد است که چهار دوره قهرمانی این کشور از سال 2009 تا 2015 (متوالی) به دست آمده است.

کشورهای کره جنوبی (4 طلا، یک نقره و سه برنز)، ژاپن (سه طلا، سه نقره و سه برنز) و ترکیه با دو طلا در رتبه‌های دوم تا چهارم پرافتخارترین‌های والیبال مردان این رقابت‌ها قرار دارند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։