فا
پنج شنبه, 25 مرداد 1397 10:34

اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد

اتلتیکو مادرید در دیدار سوپرجام اروپا، موفق شد با نتیجه 4-2 رئال را شکست بدهد و این جام را از آن خود کند.

«آلیک» - اتلتیکو مادرید در دیدار سوپرجام اروپا، موفق شد با نتیجه 4-2 رئال را شکست بدهد و این جام را از آن خود کند.

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار دو تیم در وقت قانونی به تساوی 2-2 رسیدند اما در وقت های اضافه، این شاگردان دیگو سیمئونه بودند که نمایش بهتری داشتند و در نهایت توانستند به یک پیروزی پرگل دست پیدا کنند.

اتلتیکو بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه اول به گل رسید. روی ارسال دیگو گودین بود که دیگو کاستا صاحب توپ شد و بعد از اینکه از دو مدافع حریف عبور کرد، با یک ضربه دیدنی از زاویه بسته، دروازه کیلور ناواس را باز کرد.

رئالی ها برای دقایقی در شوک این گل زودهنگام بودند اما رفته رفته بازی را در دست گرفتند اما دفاع فشرده بازیکنان اتلتیکو، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه 17، چیزی نمانده بود که رئال به گل تساوی برسد اما واکنش عالی یان اوبلاک، مانع از گلزنی آسنسیو شد.

حملات بازیکنان رئال ادامه داشت و سرانجام در دقیقه 27 بود که کریم بنزما قفل دروازه اتلتیکو را باز کرد. روی ارسال دقیق گرت بیل بود که مهاجم فرانسوی رئال بین مدافعان حریف صاحب موقعیت شد و با یک ضربه بی نقص، حساب کار را 1-1 کرد.

دو دقیقه بعد چیزی نمانده بود که آسنسیو رئال را پیش بیندازد اما ضربه فنی او، با اختلاف کمی از کنار دروازه اوبلاک به بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی بار دیگر متعادل شد و هر دو تیم موقعیت های نصفه و نیمه ای روی دروازه هم داشتند اما توپ دیگری در این نیمه از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساو 1-1 به رختکن رفتند.

نیمه دوم را اتلتیکو بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خاصی روی دروازه رئال ایجاد نشد. بازی متعادل در جریان بود که در دقیقه 63، روی یک ارسال به محوطه جریمه اتلتیکو، رئال صاحب یک ضربه پنالتی شد. خوان فران بود که در تلاش برای دفع توپ، آن را با دست زد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. سرخیو راموس پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت اوبلاک، دروازه اتلتیکو را باز کرد.

سه دقیقه بعد بنزما می توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما ضربه او را اوبلاک مهار کرد. پس از آن نوبت بازیکنان اتلتیکو بود که برای زدن گل تساوی پیش بکشند و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، سرانجام در دقیقه 79 توانستند دروازه رئال را باز کنند.

روی اشتباه مارسلو برای دفع توپ بود که بازیکنان اتلتیکو صاحب موقعیت شدند و روی پاس آنخل کوره آ، دیگو کاستا خود و تیمش را دو گله کرد.

در دقایق پایانی وقت های قانونی، باز هم این بازیکنان اتلتیکو بودند که تلاش بیشتری برای رسیدن به گل انجام دادند اما این مارسلو بود که می توانست در آخرین ثانیه بازی، به گل برتری برساند ولی ضربه آکروباتیک او راهی به چهارچوب حریف نداشت.  در نهایت بازی در 90 دقیقه با تساوی 2-2 به پایان رسید تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.

در وقت های اضافه رئالی ها شروع بهتری داشتند اما این اتلتیکو بود که در دقیقه 96، به گل سوم رسید. روی اشتباه مدافعان رئال بود که پارتی صاحب توپ شد و روی ارسال دیدنی او، سائول با یک ضربه والی تماشایی، بار دیگر اتلتیکو را پیش انداخت.

رئالی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما این اتلتیکو بود که در دقیقه 104، به گل چهارم رسید. این بار دیگو کاستا بود که پایه گذار گل بود و در نهایت پاس ویتولو را کوکه با یک بغل پای هوشمندانه، تبدیل به گل کرد.

بازیکنان رئال که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما نزدیک بود در آخرین ثانیه های نیمه اول گل پنجم را دریافت کنند اما اشتباه پارتی، این موقعیت را از آنها گرفت.

در نیمه دوم وقت های اضافه، رئالی ها تلاش زیادی برای جبران گل های خورده انجام دادند اما به جز یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، نتوانستند خطر چندانی روی دروازه اتلتیکو ایجاد کنند و بازی با همان نتیجه 4-2 به سود شاگردان سیمئونه به پایان رسید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։