فا
سه شنبه, 06 شهریور 1397 09:58

لیگ قهرمانان آسیا؛ استقلال مقابل چشم هوادارانش از السد شکست خورد

تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل دیدگان هزاران هوادار خودی، برابر تیم السد قطر و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.

«آلیک» - تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل دیدگان هزاران هوادار خودی، برابر تیم السد قطر شکست خورد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار شاگردان وینفرد شفر بازی یک بر صفر برده برابر نماینده قطر را با شکست 3 بر یک تغییر و از تیم برنده به تیم بازنده تبدیل شدند.

هر چهار گل این دیدار را بازیکنان تیم السد به ثمر رساندند، گل نخست این دیدار که به سود تیم استقلال به ثمر رسید را مدافع حریف در دقیقه 12 به اشتباه درون دروازه خودی جای داد.

همچنین عفیف دردقیقه 61 و بغداد بونجاح دردقیقه 65 در جریان بازی و در دقیقه 74 از روی نقطه پنالتی برای تیم السد گلزنی کردند.

بازیکنان دو تیم به محض به صدا درآمدن سوت آغاز این دیدار در نیمه نخست به سرعت توپ را به گردش درآورده و به سمت دروازه حریف حرکت کردند.

در دقیقه دوم آرمین سهرابی در محوطه جریمه تیم السد سرنگون شد که به اعتقاد داور چینی این دیدار خطایی در این صحنه اتفاق نیفتاد و بازی ادامه پیدا کرد.

در دقیقه سوم و به دنبال یک ضد حمله سریع بازیکنان تیم السد وارد محوطه جریمه تیم استقلال شدند که با هوشیاری و حضور به موقع روزبه چشمی و دفع توپ توسط او مهاجمان تیم حریف ناکام ماندند.

در دقیقه چهارم مرتضی تبریزی در محوطه جریمه یاران ژاوی موقعیت گلزنی داشت که توپش را در حالی که مدافع حریف او را به شدت تحت کنترل داشت به بیرون زد.

در دقیقه 12 و به دنبال چند پاس رو به عقب بازیکنان تیم السد ضربه سر مدافع این تیم از زیر پای دروازه بان رد و وارد دروازه السد شد.

در دقیقه 13 شوت مهاجم السد از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

شاگردان شفر پس از به ثمر رسیدن گل عقب کشیدند و توپ و میدان را به حریف دادند.

البته حملات بازیکنان السد آنچنان هم کارساز نبود و خطر جدی دروازه سید مهدی رحمتی سنگربان استقلال را تهدید نکرد.

در دقیقه 30 و به دنبال خطای فرشید باقری به روی بغداد بونجاح این تیم صاحب یک ضریه ایستگاهی شد که ضربه مهاجم این تیم را سید مهدی رحمتی سنگربان استقلال به زحمت در حالی دفع کرد که دیگر مهاجم تیم السد فرصت گلزنی پیدا کرد اما موفق نبود.

در دقیقه 36 شوت الحاجی گرو را دروازه بان تیم السد با عکس العملی به موقع دفع کرد.

در دقیقه 45 یک بار دیگر بونجاح در پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ و با دو دریبل پیاپی و حرکت فریب دهنده بدن دو مدافع استقللال رو از بازی خارج اما شوت این بازیکن از کنار دروازه تیم استقلال به بیرون رفت.

در دقیقه 1+45 بازیکنان تیم السد درادامه حملات خطرناک خود درمحوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت گلزنی شد اما شوت مهاجمان این تیم با خوش اقبالی به دیرک افقی دروازه استقلال برخورد کرد و به خارج از زمین رفت.

نیمه دوم را برخلاف انتظار هواداران استقلال، بازیکنان تیم السد خوب شروع کرده و از همان دقایق نخست این نیمه بر روی دروازه رحمتی سنگربان تیم مورد علاقه شان خطر ساز شدند.

در این دقایق بازیکنان تیم استقلال تنها چشم به ضد حملات داشتند که البته کار خاصی نیز انجام ندادند.

در دقیقه 61 و در ادامه حملات گسترده تیم السد در یک حرکت ترکیبی عفیف از دفاع استقلال به راحتی عبور و پس از وارد شدن به محوطه جریمه این تیم با یک شوت توپ را به زیبایی درون دروازه رحمتی سنگربان این تیم جای داد.

در حالیکه انتظار می رفت بازیکنان تیم استقلال روند حرکتی تیم را تغییر داده و رو به جلو حرکت کنند این گونه نشد و باز هم شاهد حملات پیاپی بازیکنان السد بودیم.

در دقیقه 65 بغداد بونجاح به همان شیوه گل دوم تیمش را درون دروازه تیم رحمتی جای داد و تیمش را پیش انداخت.

در ادامه باز هم این تیم السد بود که حمله می کرد و در دقیقه 74 و به دنبال خطای مدافعان تیم استقلال به روی مهاجم تیم السد داور به سود این تیم ضربه پنالتی اعلام کرد و بونجاح به راحتی دروازه استقلال را گشود و فاصله را سه برابر کرد.

در ادامه باز هم تیم استقلال تیم ضعیف میدان بود و تیم السد با برتری بازیکنانش در میانه میدان پیروزی در این دیدار را به نام خود سند زد.

بدین ترتیب استقلال در یک دیدار خانگی و آن هم مقابل دیدگان هواداران خودی مغلوب حریف قدرتمند خود شد تا کارش برای صعود از این مرحله دشوارتر از قبل شود.

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، مارکوس نیومایر، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، طارق همام، مرتضی تبریزی و الحاجی گرو.

ترکیب السد:

مشعل برشام، پدرو کوریرا، یاسر عیسی، ژاوی، بغداد بونجاح، حمد اسماعیلی، عبدالکریم حسن، گابی، خوخی، وو یونگ و اکرم عفیف.

در ابتدای نیمه دوم تابلوی داور چهارم به نشانه تعویض الحاجی گرو بالا رفت که سرمربی تیم استقلال با سرعت به سمت او دوید و مانع این تعویض شد. اصغر حاجیلو سرپرست تیم به اشتباه نام گرو را به جای مارکوس نیومایر اعلام کرده بود و سرانجام محمد دانشگر به جای نیومایر وارد زمین مسابقه شد تا این قائله خاتمه یابد.

بازی نه چندان دلچسب تیم استقلال و دروازه مهدی رحمتی که با خوش شانسی باز نمی شد، در سکوت 80 هزار هوادار حاضر در ورزشگاه نیز بی تاثیر نبود تا در بیشتر دقایق نیمه دوم آنها فقط نظاره گر بازی باشند. سرانجام نیز فروریختن دروازه آبی پوشان دقایقی بعد، صدای تماشگران را خاموش کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։