فا
یکشنبه, 11 شهریور 1397 14:56

آقاجانیان: آرارات هنوز نفس می کشد

مارکار آقاجانیان: آرارات بخشی از تاریخ فوتبال این سرزمین است هر چند که در سال های اخیر و شاید یکی دو دهه اخیر حضور پر رنگی در لیگ برتر یا لیگ یک نداشته است.

«آلیک» - روشن کردن مشعل بازی های المپیک ارامنه توسط مارکار آقاجانیان بهانه ای شد تا دقایقی با دستیار کی روش در مورد تیم آرارات صحبت کنیم.

به گزارش "ورزش سه"، آرارات تیم خوب و دوست داشتنی تهران در دهه های گذشته معرف بازیکنان بزرگی به تیم ملی بوده اما چند سالی است که مثل خیلی از تیم ها نایی برای نفس کشیدن ندارد. باز جای شکرش باقی است این تیم هنوز به طور کامل نابود نشده و در آسیا وِیژن با همان نام آرارات بازی می کند.

مارکار آقاجانیان در این باره می گوید: المپیک ارامنه از دیر باز وجود داشته  و مسابقاتی که هم اکنون در حال برگزاری است پنجاهمین دوره آن می باشد. در این المپیک ورزشکاران خوبی در رشته های مختلف ورزشی شناخته می شوند و مسیر حرفه ای را در پیش می گیرند. من هم در این المپیک بود که توسط هاملت آصفی برای بازی در تیم آرارات دعوت شدم. آن موقع برای تیم آرمن بازی می کردم. خب از زمانی که فوتبال حرفه ای شد و دستمزدها بالا رفت آرارات نتوانست در سطح اول فوتبال کشور حضور داشته باشد. این حکایت همه تیم های خصوصی در سال های اخیر است. با این حال آرارات هنوز زنده است و نفس می کشد و امروز اگر بخش خصوصی یا دولتی به کمک این تیم بیاید باز هم می تواند معرف ستاره های زیادی به فوتبال ایران به خصوص تیم ملی باشد.

دستیار کی روش در پاسخ به این سوال که آیا بخش خصوصی تا اکنون برای حمایت از تیم آرارات پا پیش نگذاشته است؟ گفت: واقعیت این است که توان مالی باشگاه آرارات برای حمایت از تیم محدود است و از سویی راه های درآمد زایی هم برای تیم های فوتبال وجود ندارد. چند سالی است که من به صورت افتخاری در جمع اعضای هیات مدیره باشگاه حضور دارم و به تیم کمک می کنم. در نهایت تصمیم ما بر آن شد که تیم جوان و نوپایی را آماده کنیم که در آسیا ویژن بازی کند و این اتفاق صورت گرفته است. این اتفاق بهتر از این بود که تیم آرارات برای همیشه با فوتبال خداحافظی می کرد. تلاش هایی هم در همه این سال ها برای اینکه بخش خصوصی از تیم حمایت کند صورت گرفته اما تا اکنون نتیجه ای به دنبال نداشته است. من از نهادهای دولتی همان طور که از تیم های زیادی در فوتبال ایران حمایت می کنند خواهش می کنم از تیم آرارات هم حمایت کنند. چون همان طور که اشاره کردم ارامنه استعداد زیادی در فوتبال و البته دیگر رشته های ورزشی دارند و این بار هم آرارات هم می تواند در صورت حمایت به فوتبال باشگاهی و تیم ملی سرویس بدهد. همان طور که خوب می دانید در تاریخ فوتبال ایران بازیکنان زیادی از آرارات به تیم ملی معرفی شدند. کارو حق وردیان، اسکندریان، ادموند بزیک، ادموند اختر، آندرانیک تیموریان و ...

آرارات بخشی از تاریخ فوتبال این سرزمین است هر چند که در سال های اخیر و شاید یکی دو دهه اخیر حضور پر رنگی در لیگ برتر یا لیگ یک نداشته است. تنها کاری که از دست من بر می آید این است که یک بار دیگر خطاب به مدیران ورزشی کشور بگویم ورزش ارامنه به خصوص تیم فوتبال می تواند در ورزش حرفه ای برای ایران مدال آور باشد. آرارات نه فقط در فوتبال بلکه در سایر رشته ها هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. همان طور که می دانید تیم دختران ما قهرمان بسکتبال شده است. امیدوارم در آینده ای نزدیک با همه سختی هایی که وجود دارد به باشگاه آرارات به عنوان یک باشگاه بازیکن ساز و مدال آور نگاه شود و بخش خصوصی یا دولتی به کمک این تیم بیایند.

اخبار مرتبط

 • آقاجانیان: دیدار آسان وجود ندارد
  آقاجانیان: دیدار آسان وجود ندارد

  مربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: دیدار آسان در جام ملت های آسیا وجود ندارد و همه حریفان دارای توان فنی خوبی هستند.

 • مین زدایی مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات
  مین زدایی مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات

  قرار است با مشارکت اتحادیۀ اروپا و سازمان ملل متحد، مناطق مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات مین زدایی شود.

 • مارکار آقاجانیان با دست پر به دیدار خانواده های شهدای ارمنی دفاع مقدس رفت
  مارکار آقاجانیان با دست پر به دیدار خانواده های شهدای ارمنی دفاع مقدس رفت

  مارکار آقاجانیان، مربی تیم ملی کشورمان، عصر روز پنجشنبه با حضور در منزل مادر شهید زوریک مرادیان سال نو میلادی و تولد حضرت مسیح را به خانواده آن شهید تبریک گفت و با آنها گفتگو کرد.
  به گزارش مهر، در این دیدار که با حضور همسر شهید نوریک محمودی همراه بود خانواده های شهید از خاطرات عزیزان شهیدشان یاد کرده و از مشکلات پس از شهادت آنان گفتند.

 • فوتبال و نقش ارمنیان در پیدایش بدنه فوتبال ایران
  فوتبال و نقش ارمنیان در پیدایش بدنه فوتبال ایران

  ارمنیان طی تاریخ حضور خود در ایران نه تنها در پیشرفت در زمینه های فرهنگی، صنعتی و ... نقش موثری داشته اند بلکه در ورزش نیز درخشش مختص خود را دارند.
  اشاره به حضور ارمنیان در پیشرفت فوتبال ایران توسط مطبوعات کشورمان امری است ادامه دار که خود نتیجه موئثر بودن این حضور نیز هست. امری که در کتاب های مرجع با حک نام ملی پوشان ارمنی به عنوان افتخارآفرینان کشورمان نیز به خوبی نمود پیدا می کند.

 • یادداشت روز - عرصه ملی، نگاه ملی...
  یادداشت روز - عرصه ملی، نگاه ملی...

  ستون ها و صفحات «ضمیمه فارسی» روزنامه «آلیک» اغلب در برگیرنده اخبار و مطالبی با هدف تبیین مفهوم «اقلیت» و ارزیابی نقش و کارآیی آن در حیطه های مورد نظر بوده اند.
  در صفحه اول این شماره تصویر دو چهره ورزشی عضو «اقلیت» ارمنی کشور: مارکار آقاجانیان و آندرانیک تیموریان به منزله دو پدیده افتخار آفرین در عرصه فوتبال ملی کشور به چشم می خورند (به ویژه در این روزها که شور وهیجان پیکارهای ورزشی جام جهانی فوتبال در خروش است)، اولی در مقام کمک مربی تیم ملی فوتبال ایران و دومی: بازیکن محوری تیم.

 • دیدگاه - بامداد غروب جامگان
  دیدگاه - بامداد غروب جامگان

  فوتبال دیگر فقط موضوع ورزشی نویسان نیست.
  با اینكه شاید این موضوع تازگی نداشته باشد ولی با این وجود كوچكترین حركتی، ولو خارج از میادین ورزشی نه تنها موضوعیت مطرح شدن در مباحث جامعه شناختی، آن هم با دارا بودن كلیه پتانسیل های مربوطه را دارد، بلكه جامعه هدف را دچار تحولاتی خواهد كرد كه بذر امید تنها یكی از محصولات آن خواهد بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։