فا
چهارشنبه, 14 آذر 1397 14:57

پاداش 2 میلیون دلاری فیفا به تیم‌ های ایرانی / اختصاص بیشترین سهم پاداش فیفا به تیم استقلال

فیفا پاداش های در نظر گرفته شده برای هر کدام از باشگاه های سرتاسر جهان را که در جام جهانی 2018 روسیه بازیکنی در اختیار تیم های ملی قرار داده بودند، اعلام کرد.

«آلیک» - گزارش منتشر شده از سوی فدراسیون بین المللی فوتبال حاکی از آن است که در بین باشگاه های ایرانی ذینفع از طرح ترخیص بازیکنان برای بازی های جام جهانی 2018 روسیه، باشگاه استقلال ایران بیشترین پاداش فیفا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، فیفا پاداش های در نظر گرفته شده برای هر کدام از باشگاه های سرتاسر جهان را که در جام جهانی 2018 روسیه بازیکنی در اختیار تیم های ملی قرار داده بودند، اعلام کرد.

در این گزارش جامع، سهم هر کدام از کنفدراسیون های عضو فیفا که در مجموع 416 باشگاه از 63 کشور جهان را شامل می شود، با جزئیات منتشر شده است که قاره آسیا در مجموع با 8 عضو و 63 باشگاه که بازیکنان خود را برای جام جهانی 2018 روسیه ترخیص کرده بودند، بعد از قاره اروپا که با 31 عضو و 254 باشگاه بیشترین سهم را در اختیار دارد، در رتبه دوم قرار دارد.

فیفا در مجموع مبلغی در حدود 2 میلیون و بیست و پنج هزار دلار به عنوان پاداش به باشگاه های فوتبال ایران پرداخت کرده است.

فدراسیون ها فوتبال عربستان سعودی، ژاپن و کره جنوبی بیشترین سهم را برده اند؛ این در حالی است که باشگاه استقلال تهران پس از الهلال و الاهلی عربستان با دریافت مبلغ 840 هزار و 510 دلار (چیزی در حدود 10 میلیارد تومان) در رتبه سوم ذینفع ترین باشگاه های ای اف سی که از این طرح بهره مند می شوند، قرار گرفته است.

پس از استقلال، پرسپولیس با 649 هزار و 485 دلار در رتبه دوم قرار دارد.

بدنبال اعتراض باشگاه ها در خصوص خسارت ناشی از مصدومیت احتمالی بازیکنان شان در جریان دیدارهای ملی، فیفا از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی این طرح را پیاده کرد که در ابتدا 40 میلیون دلار و سپس به 70 میلیون دلار در جام جهانی 2014 برزیل افزایش یافت.

این نهاد فوتبالی بعدها موافقت کرد تا مبلغ مذکور را به اندازه 3 برابر افزایش داده و آن را مجموعا به 209 میلیون دلار برساند و در ازای آن باشگاه های اروپایی نیز با تغییر زمان جام جهانی 2022 قطر که به طور سنتی در ماه های ژوئن یا جولای برگزار می شود، به ماه نوامبر موافقت کردند.

و حالا فیفا در ازای ترخیص هر بازیکن در هر روز مبلغ پایه 8 هزار و 530 دلار در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است در این گزارش باشگاه منچسترسیتی با 5 میلیون دلار دریافتی بالاتر از رئال مادرید (4.8 میلیون)، تاتنهام (4.38 میلیون)، بارسلونا (4.14 میلیون) و پاری سن ژرمن (3.89 میلیون) بیشترین در آمد را در بین باشگاه های اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) داشته است.

تیم های چلسی، منچستریونایتد، اتلتیکو مادرید، یوونتوس و موناکو در رتبه های بعدی جای گرفتند.

جوایز تیم‌های ایرانی برای جام جهانی به شرح زیر است:

استقلال ۸۴۰ هزار و ۵۱۰ دلار

پرسپولیس ۶۴۹ هزار و ۴۸۵ دلار

ذوب آهن ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار

سایپا ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار

پدیده ۱۵۲ هزار و ۸۲۰ دلار

سیاه‌جامگان ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار (این تیم منحل شده و با قیمت امروز دلار، جایزه‌ای معادل حدود ۸۷۰ میلیون تومان دریافت می‌کند)

سپاهان ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։