فا
شنبه, 17 فروردين 1398 12:15

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در سمت خود ابقاء شد / تاج نایب رئیس AFC شد

بیست‌ونهمین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی برگزار شد و شیخ سلمان رئیس کنونی این نهاد به اتفاق آرا در سمت خود ابقاء شد.

«آلیک» - بیست‌ونهمین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در مالزی برگزار شد و شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنونی این نهاد به اتفاق آرا در سمت خود ابقاء شد.

به گزارش ایرنا از کنفدراسیون فوتبال آسیا، این کنگره در شهر کوالالامپور برگزار شد و شیخ سلمان بحرینی که در این دوره رقیبی در این انتخابات نداشت، تا سال 2023 به ریاست خود در AFC ادامه خواهد داد و در این مدت نایب رئیس فیفا هم خواهد بود.

نکته جالب توجه در ابقای شیخ سلمان غیب او در مجمع است که به دلیل شرکت در مراسم تشییع پیکر مادرش در بحرین است در این کنگره حضور نداشت.

همچنین جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(FIFA)  که در این کنگره حضور داشت در سخنرانی از برگزاری دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا در تهران یاد کرد و گفت که خاطره میزبانی تهران از یادها نخواهد رفت و آرزوی امیدواری کرد که یک بار دیگر در تهران حاضر شود و با مهدی تاج رئیس فدراسیون ایران دیدار کند.

 

تاج نایب رئیس AFC شد

با اعلام انصراف رسمی رییس فدراسیون قرقیزستان از نامزدی پست نایب رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این کرسی به ایران رسید.

به گزارش ایرنا، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان که کاندیدای نایب رئیسی AFC در منطقه آسیای مرکزی بود، با توجه به انصراف رقیب قرقیزستانی‌اش به صورت رسمی جانشین علی کفاشیان شد؛ این موضوع امروز در مجمع کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد.

پیش از این کفاشیان به مدت چهار سال نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در بخش آسیای مرکزی بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։