فا
سه شنبه, 20 فروردين 1398 09:17

لیگ قهرمانان آسیا؛ درخشش استقلال و ذوب آهن در آخرین بازی دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

تیم های فوتبال استقلال و ذوب آهن با پیروزی برابر رقبای خود دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را به پایان رساندند.

شاهکار استقلال مقابل الهلال عربستان

«آلیک» - استقلال شب گذشته در آخرین بازی دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف اهلال عربستان رفت و با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا؛ تیم استقلال در این دیدار، شروعی عالی داشت و خیلی زود به گل رسید و با تدابیر فنی وینفرد شفر در طول 45 دقیقه اول، با برنامه و با هوش عمل کردند و با دو گل نیمه اول را به پایان رساندند.

نماینده عربستان در وقت دوم برای جبران گل های خورده حمله را در دستور کار خود قرار داد و با تعویض هایی که زوران مامیچ انجام داد، توپ و میدان را در اختیار گرفت و با اشتباه زکی پور موفق شد گل اول را وارد دروازه استقلال کند تا اختلاف بازی به حداقل برسد.

حملات الهلالی ها نتیجه ای نداشت تا آبی پوشان تهرانی به پیروزی با ارزشی رسیده و با امیدواری بیشتری بازی های برگشت لیگ قهرمانان آسیا را دنبال کنند.

در دقیقه 5، ارسال دیدنی پاتوسی با ضربه سر دیدنی علی کریمی گل اول بازی را برای استقلال رقم زد تا شاگردان شفر از حریف خود پیش بیفتند.

در دقیقه 29 ارسال خوب پاتوسی با تاثیر محمد دانشگر در دهانه دروازه منتظری را در موقعیت گل قرار داد که ضربه سر این بازیکن دومین گل را برای آبی پوشان رقم زد.

در دقیقه 43، چرخش زیبای جوینکو با ضربه او از پشت محوطه جریمه همراه بود ، اما ضربه او با اختلاف کم به بیرون رفت.

در دقیقه 56، ضربه ایستگاهی جوینکو با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 68، سانتر از سمت راست و در شرایطی که هیچ موقعیتی دروازه استقلال را تهدید نمی کرد، اعلال گومیس در پی اشتباه دفع توپ از سوی میلاد زکی پور، توپ را وارد دروازه استقلال کرد.

در دقیقه 80، سانتر به روی دروازه می رفت با ضربه سر زکی پور به گل به خودی تبدیل شود اما سیدحسین حسینی توپ را مهار کرد.

* ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، خسرو حیدری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (آرمین سهرابیان)، پاتوسی، داریوش شجاعیان و اسماعیل گونکالس (گادوین منشا).

* ترکیب الهلال عربستان: علی المعیوف، محمد البریک، جهفالی، البلیهی، کادیش، جینیاک (الدوساری)، محمد شلهوب، کارلوس ادواردو، هتان (یاسر الشحانی)، جووینکو (نواف) و گومیس.

قضاورت این بازی که در استادیوم حمد بن خلیف برگزار شد، برعهده کریستوفر جیمز بث بود.

 

الوصل در کوره ذوب آهن «ذوب» شد

تیم فوتبال ذوب آهن ایران در سومین بازی خود در هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا موفق شد با سه گل الوصل را در خانه شکست دهد تا کوره داغ ذوب آهن در لیگ قهرمانان یک قربانی دیگر بگیرد.

به گزارش ایرنا، تیم ذوب آهن ایران روز گذشته در چارچوب هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان 2019 آسیا در ورزشگاه اختصاصی الوصل به مصاف این تیم اماراتی رفت.

علیرضا منصوریان در این دیدار با ترکیب رشید مظاهری، هادی محمدی، محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، حمید ملکی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، حمید مطهری، زبیر نیک‌نفس محمدرضا حسینی و اوساگونا به میدان رفت.

این در حالی است که الوصلی ها با حمید نجار، عبدالله صالح، عبدالله جاسم، علی حسن، کایو، خلیل خمیس، خمیس اسماعیل، یوسف احمد، سالم جمعه، هزاع الفارسی و علی صالح در برابر ذوب آهن صف آرایی کردند.

در نیمه نخست این بازی که به قضاوت یاماتو یودی داور ژاپنی برگزار شد، ابتدا احمد صالح در دقیقه 15 برای تیم الوصل امارات گلزنی کرد اما این گل یک دقیقه هم دوام نیاورد و کریستین اوساگونا در دقیقه 16 بازی را به تساوی کشاند و امیر ارسلان مطهری در دقیقه 35 ذوب آهن را پیش انداخت.

در نیمه دوم بازی نیز تلاش های تیم اماراتی نتیجه ای در پی نداشت و باز هم این نماینده ایران بود که به دفعات دروازه حریف را تهدید کرد و در نهایت نیز حمید بوحمدان با به ثمر رساندن گل سوم ذوب آهن، کار الوصل را تمام کرد.

تیم ذوب آهن با احتساب سه امتیاز این دیدار هم اکنون با 7 امتیاز صدرنشین گروه اول رقابت ها محسوب می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։