Print this page
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 09:51

شب تلخ فوتبال ایران؛ وداع پرسپولیس و استقلال با لیگ قهرمانان آسیا

تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال به ترتیب با قبول شکست مقابل پاختاکور و توقف برابر الدحیل شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند.

«آلیک» - روز گذشته و در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال به ترتیب با قبول شکست یک بر صفر مقابل پاختاکور ازبکستان و توقف یک بر یک برابر الدحیل قطر شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند تا شب تلخی برای فوتبال ایران، رقم بخورد.

 

پرسپولیس با لیگ قهرمانان آسیا وداع کرد

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با قبول شکست یک بر صفر مقابل پاختاکور ازبکستان، شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد.

به گزارش ایرنا، در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس ایران در تاشکند به میهمانی پاختاکور ازبکستان رفت و با ارائه نمایشی ضعیف با شکست یک بر صفر زمین را ترک کرد تا وداع زودهنگامی از این مسابقات داشته باشد.

این دیدار در گروه D برگزار شد و پرسپولیس برای حفظ شانس صعود خود باید به برتری دست می یافت، اما همچون سایر دیدارهای اخیر خود، برنامه ای برای گلزنی نداشت و در فاز تهاجمی بدون زهر بود.

پرسپولیس با این شکست، چهار امتیازی باقی ماند تا دیدار پایانی این تیم برابر السد قطر تشریفاتی شود. با این اوصاف نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان در فصل جاری حرفی برای گرفتن نداشت.

پاختاکور نیز هشت امتیازی شد و شرایط خوبی برای صعود پیدا کرد.

در دقیقه 12 ارسال بازیکن پاختاکور در میان غفلت مدافعان پرسپولیس به دیرک دروازه نماینده ایران برخورد کرد و به بیرون رفت.

کار تیمی میزبان سبب شد تا این تیم در دقیقه 19 بخت مناسبی به دست آورد که ضربه جواهیر سیدیکوف را علیرضا بیرانوند با دشواری دفع کرد.

در دقیقه 25 سیدیکوف مهاجم خوش تکنیک پاختاکور به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت و جای خود را به سوبیت سینتاروف داد.

اولین فرصت پرسپولیس در دقیقه 39 به دست آمد که ضربه سیامک نعمتی راهی به دروازه میزبان نداشت.

در دقیقه 41 ضربه علی علیپور را دروازه بان پاختاکور با واکنشی تماشایی مهار کرد تا همچنان دروازه ها بسته بماند.

در نیمه دوم نیز هر دو تیم برای رسیدن به گل تلاش می کردند تا شانس صعود را افزایش دهند.

در دقیقه 60 تیم پاختاکور فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت که مدافعان پرسپولیس اجازه باز شدن دروازه را ندادند.

در دقیقه 62 ماریو بودیمیر مهاجم اهل کرواسی که مصدومیت را پشت سرگذاشته است به جای امید عالیشاه به میدان آمد تا شاید جان تازه ای به خط حمله پرسپولیس دهد و در ادامه مهدی ترابی جانشین سروش رفیعی شد.

در دقیقه 86 ایگور سبگیف که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود به زیبایی دروازه پرسپولیس را گشود.

** ترکیب پاختاکور: سنجر کواتوف، اکبر علی جانف، ماشاریپوف، سران دارگان، ایگور کارمیتیس، اولی جان کامروبکف، مارات بیک مایف (ایگور سبگیف)، شرزود عظاموف، سردار سابیرکجایف، فرخ سایف و جواهیر سیدیکوف (سوبیت سینتاروف).

** ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محسن ربیع‌خواه، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی (مهدی ترابی)، امید عالیشاه (ماریو بودیمیر)، سیامک نعمتی و علی علیپور.

 

استقلال هم از لیگ قهرمانان حذف شد

تیم فوتبال استقلال تهران با توقف خانگی مقابل الدحیل قطر شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد تا شب تلخی برای فوتبال ایران، رقم بخورد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال تهران از هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف الدحیل قطر رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

این دیدار از گروه C و در حضور حدود 30 هزار تماشگر پیگیری شد. ادهم مخادمه از اردن با کمک هموطنانش، قضاوت این دیدار را عهده دار بود.

استقلال که از چندی پیش فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی جدید روی نیمکت خود دارد برای اینکه همچنان شانس صعود داشته باشد، باید برابر حریف قدرتمند خود به برتری دست می یافت که با وجود تلاش فراوان از رسیدن به این مهم بازماند.

استقلال با این تساوی پنج امتیازی شد و شانس صعود را از دست داد تا بازی پایانی این تیم در مرحله گروهی برابر العین امارات تشریفاتی شود.

نماینده ایران، کار را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه 11 ضربه آزاد تماشایی پاتوسی با بدشانسی به دیرک دروازه الدحیل برخورد کرد.

در دقیقه 20 تیم الدحیل در ضد حمله ای سریع در آستانه گلزنی قرار داشت که سیدحسین حسینی به زیبایی دروازه استقلال را نجات داد.

این دیدار از سرعت بالایی برخوردار بود و در دقیقه 22 شوت سنگین مرتضی تبریزی با اختلاف اندکی از دروازه الدخیل بیرون رفت تا موجب حسرت تماشاگران شود.

الدحیل که از بازیکنان خارجی مطرح و ملی پوشان متعددی سود می برد در ادامه روند بازی را به تعادل کشید و اجازه بازیسازی به هافبک های استقلال نداد.

در نهایت نیمه نخست با تساوی صفر بر صفر همراه شد تا نماینده ایران تمرکز خود را به 45 دقیقه دوم معطوف کند.

در ابتدای نیمه دوم امید نورافکن جانشین داریوش شجاعیان شد که عملکرد خوبی نداشت. در دقیقه 54 تعلل بازیکنان الدحیل سبب شد تا روزبه چشمی مدافع پیش تاخته استقلال گلزنی کند.

برتری نماینده ایران تنها یک دقیقه داوم داشت و ادمیسلون هافبک برزیلی خیلی زود گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه مهدی قائدی جانشین فرشید باقری شد تا استقلال در فاز هجومی با تعداد نفرات بیشتری بازی را دنبال کند.

در دقیقه 71 ارسال عالی پاتوسی به مرتضی تبریزی که این مهاجم با بی دقتی نتوانست ضربه خود را بزند.

در دقیقه 76 ضربه ناکاجیما را حسینی دفع کرد و توپ برگشتی را معز علی به طرز عجیبی را از دست داد و نتوانست دروازه خالی استقلال را باز کند.

تلاش نماینده ایران در ادامه نیز سودی نداشت و بازی به تساوی به اتمام رسید تا استقلال ایران نیز با لیگ قهرمانان وداع کند.

با این اوصاف ذوب آهن، تنها نماینده باقی مانده ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا است.

** ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، وریا غفوری، پژمان منتظری، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، علی کریمی (رضا کریمی)، فرشید باقری (مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان (امید نورافکن)، پاتوسی، ایسما و مرتضی تبریزی.

** ترکیب الدحیل: امین لکومته، مهدی بن عطیه، بسام الراوی، احمد یاسر، لوییز جونیور، شویا ناکاجیما، عمر مادیبو، ادمیلسون جونیور، المعز علی، حسن عفیف (محمد موسی) و یوسف العربی (محمد مونتاری).

اخبار مرتبط