فا
سه شنبه, 22 مرداد 1398 08:29

خبری از بازگشت و جبران نبود؛ ذوب‌آهن 3 - الاتحاد 4

شاگردان منصوریان دومین بار مغلوب الاتحاد شدند تا از صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا ناکام شوند.

«آلیک»- به گزارش "ورزش سه"، ذوب‌آهن ایران بعد از دو برد موفقی که در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا داشت، در دور گروهی نیز فوق‌العاده عمل کرد و بالاتر از النصر عربستان، الزوراء عراق و الوصل امارات در صدر جدول گروه A قرار گرفت، اما شاگردان علی‌منصور در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی نتوانستند برابر الاتحاد عربستان روند خوب خود را حفظ کنند و با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند؛ سبزپوشان فوتبال ایران که امشب سعی در جبران باخت اخیرشان و صعود آسیایی بودند، با اشتباهات فردی فراوان 4 بار دروازه خود را باز شده دیدند تا 3 گلی هم که در این بازی زدند، بی‌ثمر باشد.

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا- دور برگشت
دوشنبه: 98/05/21 ؛ ساعت 23:30
استادیوم: العربی- دوحه قطر
داور: ادهم مخادمه؛ کمک‌ها: احمد مونس و محمد بکار/ داور چهارم: احمد فیصل.

ذوب‌آهن ایران

محمدباقر صادقی
هادی محمدی
وحید محمدزاده(67- میلاد فخرالدینی)
دانیال اسماعیلی‌فر
حمید ملکی
قاسم حدادی‌فر
حمید بوحمدان
ماکالی کریستانوس
مهدی مهدی‌پور
احسان پهلوان(51- محمدرضا عباسی)
امیرارسلان مطهری(53- علیرضا چراغعلی)
سرمربی: علیرضا منصوریان

 الاتحاد عربستان

فواز القرنی
عبدالمحسن الفلاته
زیاد الشافی
سعود عبدالحمید
حمدان الشمرانی
عبدالله المالکی(90- منصور الحربی)
خالد السمیری
امیلیانو وکیو
کارلوس ویلانوئوا(78- عبدالرحمن العبود)
لوئیز خیمنز
رومارینهو(79- عبدالعزیز البیشی)
سرمربی: خوزه لوئیز سیرا

  

شرح گل

 ذوب‌آهن صفر- الاتحاد 1 (دقیقه 1+45: امیلیانو وکیو): پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از سمت چپ زمین به محوطه جریمه ذوب‌آهن را امیلیانو وکیو بدون مکث و با شوت زمینی پای چپ زد تا توپ دور از دستان صادقی تبدیل به گل اول الاتحاد شود.

 ذوب‌آهن 1- الاتحاد 1 (دقیقه 53: گل به خودی لوئیز خیمنز): ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین را لوئیز خیمنز، ستاره الاتحاد به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا امید به صعود برای نماینده ایران زنده شود.


ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 2 (دقیقه 54: گل به خودی محمدباقر صادقی): هنوز یک دقیقه از گل تساوی ذوب‌آهن نگذشته بود که پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از میانه زمین را محمدباقر صادقی در زمان دفع توپ به اشتباه به عقب زد تا توپ به شکل عجیبی وارد دروازه ذوب‌آهن شود.

 ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 3 (دقیقه 64: رومارینهو): نفوذ حمدان الشمرانی از سمت چپ محوطه جریمه ذوب‌آهن و پاس در عرض او به رومارینهو رسید که این بازیکن با سر توپ دیدنی، محمدزاده را جای گذاشت و توپ را از بین پاهای محمدباقر صادقی عبور داد تا گل سوم الاتحاد به نام او ثبت شود.

 ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 4 (دقیقه 70: رومارینهو): وکیو با پاس در عمق، خیمنز را در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ کرد که او نیز بدون وقفه توپ را به رومارینهو رساند تا این بازیکن با شوت زمینی گل دوم خود و چهارم الاتحاد عربستان را بزند.
ذوب‌آهن  2 - الاتحاد 4 (دقیقه 72: هادی محمدی): سانتر زیبای قاسم حدادی‌فر از روی کرنر سمت راست زمین را هادی محمدی پیشتاخته با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا اختلاف به دو گل کاهش پیدا کند.

 ذوب‌آهن 3 - الاتحاد 4 (دقیقه 84: ماکالی کریستانوس): پاس حدادی‌فر و در ادامه پاس رو به جلوی اسماعیلی‌فر را علیرضا چراغعلی با شوت محکم زد که ضربه او با واکنش فواز القرنی همراه بود، اما در برگشت کریستانوس دروازه الاتحاد را باز کرد.

 اخطار

عبدالله المالکی(89) از الاتحاد

هادی محمدی(4+90) از ذوب‌آهن

 لحظات حساس

 دقیقه 15: سانتر مهدی مهدی‌پور از جناح راست زمین به محوطه جریمه را کریستانوس می‌توانست در شلوغی محوطه استفاده کند و موفق به گلزنی شود، اما شوت پای چپ او بعد از برخورد به پای مدافعان الاتحاد دراختیار فواز القرنی قرار گرفت.

دقیقه 17: ذوبی‌ها بر روی ضد حمله صاحب موقعیت خوبی شدند که شوت محکم پای چپ مطهری به مدافعان الاتحاد برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 23: پاس بلند تماشایی به پشت محمدزاده موقعیت خطرناکی برای الاتحاد به وجود آورد که شوت سرضرب رومارینهو را صادقی از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد.

دقیقه 24: خیمنز در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد که چرخش و شوت محکم او با اختلاف کمی از کنار دروازه صادقی به اوت رفت.

دقیقه 28: پاس در عرض و زیبای خیمنز به سمت چپ زمین، موقعیت خطرناکی برای ویلانوئوا به وجود آورد که شوت زمینی او بعد از واکنش نصف و نیمه صادقی درآستانه ورود به دروازه ذوب‌آهن بود که محمدزاده از روی خط توپ را بیرون کشید تا بازی همچنان بدون گل بماند.

دقیقه 35: نفوذ سریع خیمنز از جناح چپ و پاس در عرض او را صادقی جلوتر از رومارینهو جمع کرد.

دقیقه 39: باز هم پاس بلند پشت مدافعان ذوب‌آهن بهترین موقعیت گلزنی را برای الاتحاد به وجود آورد که شوت ویلانوئوا را صادقی به خوبی دفع کرد.

دقیقه 43: پاس بلند الفلاته از زمین خودی را رومارینهو با پاس به عقب نمایشی به ویلانوئوا رساند که او نیز با سانتر به پشت مدافعان ذوب، دوباره رومارینهو را صاحب فرصت کرد که شوت دیدنی او بعد از اصابت به تیرک افقی دروازه دفع شد.
دقیقه 44: سعود عبدالحمید سانتر خطرناکی انجام داد که توپ با فاصله کمی از دروازه ذوب به بیرون رفت.

دقیقه 50: ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی را وحید محمدزاده تبدیل به گل کرد، اما داور اردنی خطای او را گرفته بود تا گل ذوبی‌ها مردود شود.

دقیقه 80: ارسال کم‌نقص ملکی از جناح چپ فرصت مناسبی برای اسماعیلی‌فر به وجود آورد که مهار توپ او روی هوا و شوت پُرقدرت این بازیکن با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه الاتحاد به اوت رفت.

دقیقه 82: فخرالدینی سانتر خوبی از سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم دروازه الاتحاد فرستاد که ضربه سر بد و بی‌دقت کریستانوس موجب از دست رفتن این موقعیت شد.

دقیقه 1+90: شوت روی پای دانیال اسماعیلی‌فر از سمت چپ محوطه جریمه الاتحاد، از روی دروازه این تیم راهی اوت شد.

 در حاشیه

* محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده، رضا حبیب‌زاده و محمدزبیر نیک‌نفس ۵ بازیکنی هستند که نسبت به بازی رفت، در ترکیب ذوب‌آهن برابر الاتحاد حضور ندارند.
* ترکیب النصر عربستان نسبت به بازی رفت برابر ذوب‌آهن هیچ تغییری نداشته است.

* در دقیقه 30 به دلیل شرجی بودن هوا، داور اعلام کولینگ بریک کرد.

* احسان پهلوان به دلیل آسیب دیدگی نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه 51 از زمین بیرون رفت تا عباسی جانشین او شود.

* در دقیقه 75 داور مسابقه مثل نیمه اول وقفه دو دقیقه‌ای به بازی داد تا بازیکنان به دلیل شرجی بودن هوا، استراحت کنند.

 بهترین بازیکن

لوئیز خیمنز و کارلوس ویلانوئوا مثل بازی رفت، ستاره‌های الاتحاد مقابل ذوب‌آهن بودند و روی هر 4 گل تیمشان نقش داشتند، اما بهتر از این دو بازیکن، رومارینهو در خط حمله کار کرد که علاوه بر یک فرصت خطرناک و یک شوت تماشایی به تیرک دروازه، دو بار هم موفق به گلزنی برابر ذوبی‌ها شد تا ستاره زمین لقب بگیرد.

 اتفاق ویژه

ذوب‌آهن که در دو دیدار پلی‌آف و 6 مسابقه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باختی نداشت، در دو بازی پیاپی برابر الاتحاد عربستان، تیم دوم گروه B با نتایج 2 بر یک و 4 بر 3 شکست خورد تا نتواند به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها صعود کند و فوتبال ایران هیچ نماینده‌ای در مرحله یک هشتم نهایی نداشته باشد.

نکته جالب توجه این مسابقه نیز اشتباهات پُرتعداد در دروازه و خط دفاعی ذوب‌آهن بود؛ جایی که الاتحاد توانست از همان نقطه ضربه بزند و سه گل خود را روی تعلل مدافعان ایرانی به ثمر رساند و صعود کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։