اجتماعیارامنه تهران و شمال ایرانارمنیان ایرانایرانسیاسی

بررسی مشکلات هموطنان ارامنه پایتخت در کلیسای گریگور مقدس توسط استاندار تهران

استاندار تهران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای نخستین بار با حضور در کلیسای گریگور مقدس ضمن دیدار با هموطنان ارامنه، بطور مستقیم و بی واسطه به پرسش‌های آنان در موضوعات مختلف مرتبط با حوزه کاری پاسخ دادند.

به گزارش ایرنا، علیرضا فخاری به همراه فرماندار تهران، فرماندار تهران، مدیرکل بازرسی استانداری تهران، مدیر ایثارگران، شهردار منطقه ۸، چند نفر از مدیران کل استانداری و برخی دستگاه‌های اجرایی استان روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۹ دی‌ماه) در راستای رسیدگی و پاسخگویی به سوالات، نظرات، ایده‌ها، شکایت‌ها و درخواست‌های ارامنه پایتخت در کلیسای گریگور لوساوریچ مقدس محله مجیدیه حضور یافت.

استاندار تهران در این دیدار مستقیم و بی واسطه در گفت و گوی صمیمی با جمعی از هموطنان ارامنه مشکلات و خواسته‌های آنان را شنید و برای رفع این مشکلات دستورهای لازم را صادر کرد.

فخاری طی سخنان کوتاهی در حاشیه این دیدار، با تاکید بر ضرورت رسیدگی به مشکلات شهروندان و تلاش همه مدیران در این زمینه، افزود: همه مردم با هر دین و مذهبی در جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر در آرامش زندگی می‌کنند.

استاندار تهران از مشکلات زیست محیطی، خدمات عمومی و مسایل زیرساختی به عنوان مشکلات و مسائل مهم شهروندان منطقه هشت تهران یاد کرد که در این دیدار چهره به چهره و در گفت و گوی مستقیم با آنها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

احمد قیومی، فرماندار تهران که استاندار را در این دیدار صمیمی همراهی می‌کرد، ضمن تأکید بر حفظ وحدت میان پیروان ادیان الهی گفت: طبق گفته پیامبر اسلام (ص) در خصوص یکپارچگی تمامی ادیان، همه ما بر وحدت و انسجام ادیان توحیدی از جمله دین آسمانی مسیحیت معتقد هستیم.

در این نشست، که آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت از خانواده شهدا و جانبازان ارامنه نیز تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا