بین‌المللسیاسی

سنتکام از عملیات گسترده ارتش یمن در دریای سرخ خبر داد

فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا (سنتکام) صبح امروز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش یمن عملیات گسترده ای را با موشک های کروز و بالستیک و پهپاد در جنوب دریای سرخ انجام دادند.

به گزارش ایرنا، تروریست های سنتکام اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده اند، ولی اقدام رزمندگان یمنی به نحوی بوده که آمریکایی ها را دستپاچه و نگران کرده است.

سازمان تجارت دریایی انگلیس (UKMTO) نیز بامداد امروز اعلام کرد که گزارش‌هایی درباره وقوع یک حادثه در دریای سرخ دریافت کرده است.

این نهاد انگلیسی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: گزارش‌هایی درباره وقوع یک حادثه در فاصله حدود ۵۰ مایل دریایی غرب بندر الحدیده (یمن) دریافت کرده‌ایم و گزارش‌ها حاکی از فعالیت پهپادها و پاسخ نیروهای ائتلاف به آنهاست.

سازمان تجارت دریایی انگلیس به کشتی‌ها توصیه کرد که در هنگام تردد در منطقه «احتیاط» کرده و «هرگونه فعالیت مشکوکی» را به این نهاد گزارش کنند.

این در حالی است که یک منبع نظامی یمنی سه‌شنبه شب به شبکه الجزیره گفت که ارتش این کشور یک کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

با آغاز تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه در ۱۵ مهر ماه و هدف قرار دادن بی وقفه مناطق مسکونی و مراکز درمانی و آموزشی این منطقه، ارتش یمن اعلام کرده که در حمایت از ملت فلسطین، کشتی‌های رژیم صهیونسیتی و کشتی های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی هستند، هدف قرار می‌دهد، اما کشتیرانی برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت برخوردار هستند.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا