ایرانبین‌المللسیاسی

دیدار امیرعبداللهیان و رئیس مجمع جهانی اقتصاد در داووس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و بورگه برنده رئیس مجمع جهانی اقتصاد، در حاشیه نشست داووس با یکدیگر ملاقات و درمورد تحولات جهانی و منطقه ای و نیز تعاملات مشترک تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، امیرعبداللهیان در این ملاقات ضمن تشکر از آقای برنده به جهت دعوت بعمل آمده برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، برخی ابتکارات و زمینه های مشترک همکاری را در حوزه های اقتصادی و امنیت انرژی مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین به تشریح تحولات غزه و جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا از آن پرداخت و حمایت ایران از تلاشها برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین به تلاشهای ایران برای رفع برخی نگرانی ها در منطقه و جهان از جمله به اهتمام ایران برای ایجاد سازوکارهای ناظر بر تضمین امنیت انرژی پرداخت.

وی از مجمع جهانی اقتصاد دعوت کرد در این تلاشها مشارکت کند.

بورگه برنده رئیس مجمع جهانی اقتصاد نیز با تشکر از حضور وزیر امور خارجه کشورمان در نشست داووس تاکید کرد: همه تلاشها باید متوجه جلوگیری از گسترش بحران غزه باشد.

وی ضمن اشاره به اهمیت ایران به عنوان یک بازیگر مهم در ترتیبات منطقه ای و جهانی، آمادگی خود و همکارانش را برای بررسی راههای همکاری در حوزه امنیت انرژی اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا