ایرانبین‌المللسیاسی

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: ضرورت تجدید همبستگی جنبش عدم تعهد با مردم فلسطین

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با اشاره به وضعیت بی‌سابقه کنونی فلسطین و ارتکاب فجیع ترین جنایات علیه مردم به ویژه در نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی خواهان تجدید همبستگی جنبش عدم تعهد با مردم فلسطین شد.

به گزارش ایرنا، رضا نجفی روز گذشته در نوزدهمین نشست وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد در کامپالا اوگاندا، با بیان اینکه این نشست مهم نشان دهنده همبستگی میان اعضای جنبش عدم تعهد و ارتقای همکاری میان اعضا برای حفظ منافع ملت ها است، اظهار داشت: چالش های کنونی و نوظهور نیازمند به کارگیری ظرفیت کامل جنبش برای حل آنها به شیوه ای موثر و مناسب است.

وی با تأکید بر اینکه مسائل جهانی نیازمند راه حل های جهانی هستند، خواهان تقویت همبستگی و همکاری اعضا در حل مشکلات جهانی شد و این همکاری را مستلزم اراده واقعی سیاسی همه دولت های جهان و از جمله اعضای جنبش عدم تعهد دانست.

نجفی با اشاره به اهمیت چندجانبه گرایی خاطرنشان کرد: جنبش عدم تعهد باید نقش فعالی در شکل دهی به نظم جدید جهانی ایفا کند.

وی گفت: پیام جنبش عدم تعهد باید رسا و واضح باشد و نشان دهیم که جنبش در کنار مردم فلسطین ایستاده است.

نجفی ضمن تاکید بر حمایت جنبش عدم تعهد از طرح درخواست آفریقای جنوبی در دیوان بین المللی دادگستری برای محاکمه رژیم صهیونیستی به ارتکاب نسل کشی علیه مردم غزه که بیانیه پایانی نشست سران درج شده، خواهان پایان فوری و بدون قید و شرط حملات رژیم به مردم غزه شد.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنرانی خود به اقدامات زورمدارانه یکجانبه آمریکا و متحدانش به عنوان ابزار هژمونی غرب اشاره کرد و آن را نقض حقوق بشر ملت ها نامید و از اعضای جنبش خواست در مقابل تحریم ها بایستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا