بین‌المللسیاسی

سازمان بهداشت جهانی: اوضاع مراکز درمانی در غزه فاجعه‌بار است / اسراییل از حمله به بیمارستان‌ها دست بردارد

مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی با ابراز نگرانی از وضعیت فاجعه بار مراکز درمانی و بیمارستان ها در نوار غزه، درخواست کرد که هرچه سریع تر آتش بس اعلام شود و رژیم صهیونیستی از هدف قرار دادن بیمارستان ها دست بردارد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، احمد المنظری مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد: ساختار درمانی از کمبود شدید تجهیزات و دارو در نوار غزه رنج می برد و اقدامات ما در آن کفاف نیازهای منطقه را نمی دهد.

وی ادامه داد: ما خواستار اعلام هرچه سریع تر آتش بس و هدف قرار ندادن بیمارستان ها در نوار غزه هستیم.

سازمان ملل نیز به تازگی با اشاره به تولد ۲۰ هزار نوزاد فلسطینی در بحبوحه تجاوزهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه، نسبت به وضعیت آن‌ها در سایه نبود تجهیزات و کمک های بشردوستانه ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که احتمال مرگ این نوزادان در سایه وضعیت فاجعه بار در منطقه وجود دارد.

در همین راستا استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل نیز اعلام کرد که محدودیت های تل آویو برای ورود تجهیزات درمانی، بر روند عملیات کمک رسانی در شمال نوار غزه تأثیر می گذارد و ارتش رژیم صهیونیستی از ورود کمک های بشر دوستانه به خصوص در مناطق شمالی نوار غزه جلوگیری می کند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز یکشنبه در تازه ترین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای این منطقه از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵مهر) به ۲۵ هزار و ۱۰۵ نفر رسید و ۶۲ هزار و ۶۸۱ نفر نیز در این مدت زخمی شده اند.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین در ۱۵ مهرماه و آغاز بمباران های وحشیانه مناطق مسکونی و مراکز درمانی و آموزشی غزه توسط رژیم صهیونیستی و پس از چندی یورش زمینی نظامیان صهیونیست به نوار غزه، رزمندگان مقاومت نیز به مقابله با نظامیان نظامیان صهیونیست پرداخته اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا