ایرانسیاسی

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مذاکرات با همتای روسی:‌ تحولات منطقه ابهت آمریکا را در هم شکست

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت:‌ وضعیت منطقه علاوه بر شکست رژیم صهیونیستی،‌ ابهت آمریکا را نیز در هم شکسته است و امروز آمریکا حتی نمی‌تواند متحدان سنتی‌اش را با خود همراه کند و کشوری که خود را ابرقدرت می‌شمارد، به جنگ با گروه‌های مقاومت و مردم منطقه وارد شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر علی اکبر احمدیان که به دعوت همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، این سخنان را امروز چهارشنبه در نشست با دبیر شورای امنیت ملی روسیه بیان کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد:‌ امروز فلسطین مشروعیت یافته است و رژیم صهیونیستی به رژیمی غیرمشروع و شکست‌خورده در ابعاد سیاسی، امنیتی، نظامی و در نزد افکار عمومی دنیا تبدیل شده است.

در دیدار نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با دبیر شورای امنیت ملی روسیه همچنین تحولات بین‌المللی، منطقه و موضوعات دوجانبه از جمله نهایی شدن سند جامع مشارکت راهبردی دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

طرفین در این دیدار، بر افزایش همکاریِ‌ها در عرصه ترانزیت به ویژه فعال‌تر کردن ظرفیت‌های موجود در کنار اجرای پروژه‌های در دست انجام برای افزایش ظرفیت تأکید کردند.

در این مذاکرات، توافق‌های انجام شده در سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به مسکو به خصوص در مورد سرمایه‌گذاری در بخش گاز، پیگیری شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی شامگاه سه‌شنبه با هدف مذاکرات دوجانبه با همتای روس خود وارد مسکو شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا