ارامنه تهران و شمال ایرانارمنیان ایرانایرانسیاسی

خلیفه ارامنه تهران: اسرائیل عامل بهم زدن امنیت منطقه است / خزعلی: از سازمان‌های بین‌المللی درباره مقابله با جنایات اسرائیل در غزه قطع امید کرده‌ایم

خلیفه ارامنه تهران تاکید کرد: اسرائیل نه فقط دشمن مردم غزه و فلسطین بلکه عامل بهم زدن امنیت و آسایش مردم منطقه است.

به گزارش ایسنا، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، در جلسه دیدار با انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به اقدامات اسرائیل در غزه اظهار کرد: متاسفانه اسرائیل جنایت بی حد و حصری را علیه مردم بی‌گناه مرتکب می‌شود.

اسقف اعظم با یادآوری اینکه وی از همان روزهای ابتدایی جنگ، اقدامات اسرائیل علیه غزه را محکوم کرده بود، ادامه داد: در همان روزهای ابتدایی، این اعمال وحشیانه اسرائیل علیه مردم فلسطین را محکوم کردم‌. البته نه فقط من، بلکه شورای خلیفه گری و مجمع نمایندگان جامعه ارامنه مراتب همدری خود در این زمینه را با ایران و فلسطین اعلام کردند.

وی با تاکید بر اینکه ما وظیفه خاصی در ارج نهادن تمامی افرادی که در راه حفاظت از امنیت این مملکت جان خود را فدا می‌کنند داریم،‌ خطاب به خزعلی افزود: زنان نقش بسزا و بزرگی در انقلاب اسلامی و کشور دارند. نقش زنان در ایران یک رویداد بسیار خاص است و باعث خرسندی من است که از نزدیک به شما درود و سلام بفرستم.

خلیفه ارامنه تهران در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: ما اعتقاد داریم در آخر عدالت پیروز می‌شود. ایمان داریم بالاخره اسرائیل در مقابل مبارزه ملت فلسطین شکست می‌خورد و مردم فلسطین به حقوق حقه خود می‌رسند. ما می‌دانیم دولت آمریکا در کنار حکومت غاصب اسرائیل است اما وقتی یک ملتی اراده آهنین دارد و برای به دست آوردن حقوق حقه خود فعالیت و مبارزه می‌کند، مطمئن هستیم به آن حقوق می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام و جهان عرب باید متحد شوند تا به حقوق حقه خود برسند، توضیح داد: ما همیشه دعا کردیم و برای مردم فلسطین نیز مجددا دعا خواهیم کرد زیرا اعتقاد داریم دعا قدرت و قوتی دارد که به انسان نیرو می‌دهد.

خلیفه ارامنه تهران همچنین در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انفجار گلزار شهدای کرمان و شهادت جمعی از هموطنان نیز گفت: مراتب تسلیت خودم را در خصوص انفجار کرمان که زائران برای زیارت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رفته بودند و نیز شهادت سرداران نامداری که چند روز اخیر در سوریه به شهادت رسیدند را به شما تقدیم می‌کنم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه و سکوت سازمان‌های بین المللی در این خصوص، گفت: از سازمان های بین المللی در خصوص مقابله با اقدامات اسرائیل علیه غزه قطع امید کردیم و عکس العمل جدی و حمایتی از آنها نمی‌بینیم، از این رو مردم باید خودشان در مقابل این ستم بایستند.

انسیه خزعلی در دیدار با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران اظهار کرد: متاسفانه حوادثی در غزه به وقوع می‌پیوندد و وحشی‌گری‌هایی علیه زنان و کودکان انجام می‌شود که دل هر انسانی را به درد می آورد.

وی با بیان اینکه صاحبان ادیان و مذاهب باید در این میان حساسیت ویژه به خرج دهند، خاطر نشان کرد: شاهد این هستیم که در غزه مساجد و کلیساها با هم و مسیحیان و مسلمانان در کنار هم در مقابل ظلم اسرائیل ایستادگی می‌کنند. انشالله دنیا بیدار شود.کما اینکه می‌بینیم در نقاط گوناگون جهان تظاهراتی علیه اسرائیل انجام شده و مردم خودشان مقابل این ستم ایستاده‌اند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در پاسخ به سخنان اسقف اعظم مبنی بر اینکه ارمنی‌ها برای پیروزی مردم غزه دعا می‌کنند، تاکید کرد: امیدواریم شما در دعاهایتان و همگی ما در دعاهایمان پیروزی فلسطین را در اولویت قرار دهیم تا خداوند فرجی را که برای صلح و امنیت و گشایش کار مردم جهان وعده کرده را هر چه زودتر برساند.

خزعلی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص همدردی اسقف اعظم با شهادت جمعی از هموطنان در حادثه انفجار کرمان، بیان کرد: از همدری که ابراز کردید سپاسگزارم.  همه کسانی که در جریان کرمان به شهادت رسیدند و یا مستشارانی که برای حفظ انسانیت و مملکت تلاش می‌کنند، تلاش داشتند و دارند که مانع زیادی‌خواهی‌های رژیم کودک کش اسرائیل شوند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران مهندس آرامیانس، خانم میرزاخانیان عضو شورای خلیفه گری ارامنه تهران، آقای کاراپتیان مدیر خلیفه گری ارامنه تهران، مادر شهید زوریک مرادیان و برخی از اعضا انجمن های زنان حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا