ایرانبین‌المللسیاسی

در پی تجمع غیرقانونی تعدادی از معاندان مقابل سفارت ایران در استکهلم؛ تاکید امیرعبداللهیان بر لزوم پایبندی دولت سوئد به تعهدات کنوانسیون وین

وزیر امور خارجه در پی تجمع غیرقانونی تعداد معدودی از معاندان مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم و متعاقب آن حمله صورت گرفته به یکی از کارمندان سفارت، بر لزوم پایبندی دولت سوئد به تعهدات ذیل کنوانسیون وین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، به دنبال تجمع غیرقانونی تعداد معدودی از معاندان مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم و متعاقب آن حمله صورت گرفته به یکی از کارمندان سفارت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با محمد احمدی کاردار موقت سفارت کشورمان، آخرین وضعیت را مورد بررسی قرارداد.

محمد احمدی در این گفت وگوی تلفنی در تشریح شرایط اظهار داشت: به محض وقوع این اقدام غیرقانونی، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران، در تهران و استکهلم، با تاکید بر ضرورت شناسایی و مجازات عاملین به طرف سوئدی منتقل گردید. مقامات سوئدی در ملاقات ها و تماس های تلفنی از جمله تماس تلفنی رئیس دپارتمان (معاون) امور جهانی و مدیر کل تشریفات وزارت خارجه، ضمن عذر خواهی، بر پایبندی سوئد در قبال حفظ و تامین امنیت سفارت و کارکنان آن وفق کنوانسیون حقوق دیپلماتیک وین تاکید کردند. در این ارتباط و با همکاری پلیس سوئد ۵ نفر از مهاجمین بازداشت شدند. این موضوع تا محکومیت عاملین حمله همچنان در دست پیگیری خواهد بود.

امیرعبداللهیان نیز در این تماس تلفنی ضمن گفت وگو با کارمند سفارت که مورد حمله واقع شده، برای وی سلامتی عاجل مسئلت کرد.

وزیر امور خارجه همچنین بر لزوم پایبندی دولت سوئد به تعهدات ذیل کنوانسیون وین تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا