ایرانسیاسی

کنعانی در واکنش به اظهارات ضدایرانی استولتنبرگ: ادعاهای دبیرکل ناتو به یک طنز تلخ شباهت دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ناتو و برخی اعضای آن با سابقه تاریک استعمارگری، طراحی و اجرای سیاست‌های مخرب و مداخله جویانه و نیز اقدامات نظامی در غرب آسیا و دیگر مناطق جغرافیایی، مسبب اصلی بی‌ثباتی و ناامنی، نه فقط در منطقه، که در سراسر جهان هستند.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اتهام زنی و اظهارات بی‌اساس دبیرکل ناتو در خصوص نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: ادعاهای مطرح شده از سوی دبیرکل ناتو به یک طنز تلخ شباهت دارد، چرا که ناتو و برخی اعضای آن با سابقه تاریک استعمارگری، طراحی و اجرای سیاست‌های مخرب و مداخله جویانه و نیز اقدامات نظامی در غرب آسیا و دیگر مناطق جغرافیایی، مسبب اصلی بی‌ثباتی و ناامنی، نه فقط در منطقه، که در سراسر جهان هستند.

کنعانی خاطرنشان ساخت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر تقویت مناسبات با همسایگان در چارچوب اصل حسن همجواری و احترام متقابل بوده است. در همین راستا تلاش برای نیل به منطقه‌ای باثبات، امن و شکوفا و همزمان، نفی مداخلات خارجی همواره از اصول مسلّم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و بر آن تأکید می‌نماید.

به گزارش ایرنا، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اخیرا جمهوری اسلامی ایران را متهم به بی ثباتی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) کرد و مدعی شد: ایران به دلیل حمایت از تروریست‌هایی که به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند، مسئول است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا