ارمنستانایرانسیاسی

خرازی در جمع اندیشمندان و نخبگان ارمنستان: ایران تغییر مرزهای جغرافیایی منطقه را به هیچ عنوان نمی‌پذیرد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در ارمنستان به سر می برد، روز گذشته در مرکز تحلیل و تحقیقات اوربلی حاضر و در جمع اندیشمندان و نخبگان آن کشور سخنرانی کرد.

به گزارش ایسنا، سید کمال خرازی در صحبت‌های خود با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و ارمنستان و عزم جمهوری اسلامی ایران برای گسترش این روابط، به تحولات جاری در منطقه قفقاز پرداخته و تحلیل جامعی از وضعیت ناپایدار این منطقه ارائه داد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورهای این منطقه حمایت می‌کند و تغییر مرزهای جغرافیایی را به هیچ عنوان نمی پذیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی منطقه قفقاز گفت: ایران به عنوان محور اتصال مسیرهای حمل و نقل شمالی – جنوبی و شرقی – غربی آمادگی دارد ظرفیت‌های اقتصادی و علمی خود را در خدمت توسعه و پیشرفت این منطقه قرار دهد.

سفر  خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به ارمنستان در ادامه سفرهای دوره‌ای وی به کشورهای منطقه و حوزه همسایگی و جهت بررسی راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه قفقاز صورت می‌گیرد.

خرازی روز دوشنبه نیز با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر، آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه و آرمن گریگوریان، دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان و نیز برخی از روسا و اساتید مراکز مطالعاتی آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی متعاقبا به سایر کشورهای منطقه قفقاز نیز سفر خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا