بین‌المللسیاسی

وزیر دفاع آمریکا: به هفت پایگاه در عراق و سوریه حمله کردیم

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا (رئیس پنتاگون) اعلام کرد که نظامیان آمریکایی به دستور جو بایدن رئیس جمهور این کشور به هفت پایگاه و تاسیسات شامل ۸۵ موضع در عراق و سوریه حمله کردند.

به گزارش ایرنا، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا شامگاه دیشب به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پس از حمله روز یکشنبه گذشته به نیروهای آمریکایی و ائتلاف در شمال شرقی اردن که منجر به کشته شدن سه نظامی آمریکایی شد، نیروهای ارتش آمریکا امروز (عصر جمعه به وقت محلی) به دستور رئیس جمهور بایدن به هفت پایگاه و تاسیسات که شامل بیش از ۸۵ هدف در عراق و سوریه بود، حمله کردند.

رئیس پنتاگون مدعی شد که سپاه پاسداران و گروههای وابسته به آن برای حمله به نیروهای آمریکایی از این پایگاهها استفاده می کنند.

وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد: این آغاز پاسخ ماست. رئیس جمهور دستور داده است اقدامات بیشتری برای پاسخگویی سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن، برای حملاتشان به نیروهای آمریکایی و ائتلاف انجام شود.

آستین گفت که پاسخ آمریکا به حمله پهپادی به پایگاهش در اردن ، در زمان و مکان انتخابی واشنگتن خواهد بود و ادعا کرد: ما به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هر جای دیگر نیستیم، اما رئیس جمهور و من حملات به نیروهای آمریکایی را تحمل نخواهیم کرد. ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از ایالات متحده آمریکا، نیروهای خود و منافع خود انجام خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا