بین‌المللسیاسی

وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره ارسال تسلیحات به اوکراین به توافق نرسیدند

وزرای خارجی کشورهای عضو اتحادیه اروپا روی کمک نظامی به اوکراین یا پیشنهادهایی برای افزایش بودجه موسوم به «تسهیلات صلح اروپا» در نشست غیررسمی خود در بروکسل به توافق نرسیدند.

به گزارش ایسنا، جوسپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک نشست خبری پس از این دیدار غیررسمی همچنین گفت: گفت‌وگوها درباره کمک نظامی به اوکراین یا پیشنهادهایی برای افزایش بودجه در نشست وزرا در ۱۹ فوریه ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

به نقل از خبرگزاری تاس، بورل همچنین ادامه داد: مذاکرات مهمی درباره این کمک نظامی و وحدت ما در این باره انجام شد. ما درباره اوضاع در صحنه نبرد، اوضاع درباره کمک‌های نظامی و بودجه کمک‌ها به اوکراین صحبت کردیم.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: امیدوارم که در روزهای آتی درباره تسهیلات صلح اروپا توافق صورت گیرد. موضع ما همچنان قاطع است. اوکراین به کمک بیشتر و سریعتر نیاز دارد و این کمک‌ها ارائه خواهد شد.

اول فوریه سال جاری میلادی، اتحادیه اروپا اختصاص ۵۰ میلیارد یورو از بودجه اتحادیه به اوکراین در چهار سال آتی را تایید کرد، اما تصمیم گیری برای افزایش بودجه صلح اروپایی را با هدف تقویت ارسال تسلیحات به تعویق انداخت و وزرای خارجی کشورهای عضو را موظف کرد تا درباره جزئیات این تصمیم، اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا