ایرانبین‌المللسیاسی

وزارت دفاع آمریکا: به دنبال درگیری دریایی با ایران نیستیم

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد آمریکا به دنبال درگیری دریایی با جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش ایرنا، سابرینا سینگ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) عصر روز گذشته به وقت محلی در جمع خبرنگاران ادعا کرد که آمریکا قصد ندارد برای مدت طولانی به حملات علیه گروههای مقاومت در عراق و سوریه ادامه دهد.

این سخنگوی پنتاگون در عین حال درباره حضور نظامی آمریکا در دریای سرخ، آن را با “هدف حفظ آزادی کشتیرانی” خواند و تاکید کرد که کشورش به دنبال درگیری دریایی با ایران نیست.

او درباره حضور ناوهای جنگی ایران در دریای سرخ نیز گفت: «حضور ناوهای جنگی ایران در دریای سرخ و انجام ماموریت‌های خود، امری طبیعی است».

سینگ بدون اشاره به دلیل اصلی ناآرامی ها در دریای سرخ تصریح کرد: حوثی ها (انصارالله یمن) از ۱۹ نوامبر تا ۲ فوریه، ۴۱ بار به کشتی های کشتیرانی تجاری در سواحل یمن حمله کرده یا آنها را تهدید کرده اند.

به گفته این سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ۱۶۸ بار مورد حمله قرار گرفته اند.

پاتریک رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز روز گذشته با تکرار ادعاهای ضد ایرانی به رغم تکذیب آن از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: ما می دانیم که ایران به گروه هایی که به نیروهای ما حمله می کنند بودجه، تجهیزات و آموزش ارائه می دهد.

این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا همچنین گفت که بر اساس نشانه‌های اولیه، اطلاعی از اینکه فردی ایرانی در حملات اخیر آمریکا در سوریه و عراق کشته شده باشد، ندارد.

سخنگوی پنتاگون در رابطه با شناور ایرانی بهشاد نیز گفت: درباره ماموریت این شناور مطالبی شنیده ایم. این کاملا عادی است که ایران شناوری در دریای سرخ داشته باشد و عملیات انجام دهد. به دنبال تقابل دریایی با ایران نیستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا