بین‌المللسیاسی

هشدار عفو بین‌الملل نسبت به نسل‌کشی قریب‌الوقوع در رفح

در پی زمینه‌چینی رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به رفح در جنوب نوار غزه، عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای نسبت به خطر قریب‌الوقوع نسل‌کشی در این شهر هشدار داد.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی درحال زمینه‌چینی برای یورش به رفح است و در همین راستا، هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش این رژیم عصر یکشنبه اعلام کرد که طرح حمله زمینی به رفح را تایید کرده است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، در همین راستا، عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای هشدار داد که یک خطر نسل کشی قریب‌الوقوع رفح را تهدید می‌کند؛ چراکه غیر نظامیان هیچ مکانی برای پناه بردن به آن در مقابل بمباران ندارند.

در این بیانیه آمده است: از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه در هفتم اکتبر تاکنون، تعداد ساکنان رفح پنج برابر شده است.

در همین راستا، انی‌یس کالامار دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل درخصوص احتمال حمله رژیم صهیونیستی به رفح سخنانی ایراد کرد.

وی گفت، جامعه بین‌المللی موظف به انجام اقدامی برای جلوگیری از نسل‌کشی در رفح است.

رفح در حال حاضر میزبان بیش از نیمی از جمعیت غزه است که بر اثر جنگ آواره شده‌اند و همچنین مسیر اصلی کمک‌های بشردوستانه به حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که نیاز مبرمی به این کمک‌ها دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی با آغاز حملات به شمال نوار غزه مدعی شد جنوب این منطقه تحت‌ محاصره، امن است و ساکنان شمال می‌توانند به این منطقه بروند، اما با ادامه جنگ حملات زمینی و هوایی را نیز به جنوب نوار غزه و به‌ویژه خان یونس انجام داد تا بار دیگر آواره‌های فلسطینی را آواره کند.

این آوارگان پس از حملات به خان یونس در حال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و رژیم صهیونیستی درصدد کوچاندن اجباری آنها به خارج سرزمین‌های فلسطین است. در همین رابطه، اخیرا فولکر تورک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل این تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی را نگران‌کننده ارزیابی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا