بین‌المللسیاسی

ارتش یمن: یک نفتکش انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار دادیم

یحیی سریع سخنگوی ارتش یمن امروز شنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن یک نفتکش انگلیسی «Pollux» را با شمار زیادی موشک هدف قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، سخنگوی ارتش یمن افزود: ما بر ادامه جلوگیری از کشتیرانی رژیم صهیونیستی و یا کشتی هایی که حامل کالا برای این رژیم در دریای سرخ هستند تا زمان توقف تجاوزگری رژیم اسراییل علیه نوار غزه تاکید می کنیم.

نیروی دریایی سلطنتی انگلیس نیز شب گذشته اعلام کرد که یک کشتی انگلیسی دیگر در نزدیکی سواحل یمن هدف موشک قرار گرفته است.

با آغاز عملیات طوفان الاقصی در ۱۵ مهر ماه و حمله همه جانبه یک روز پس از آن رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و آموزشی نوار غزه، سه گروه مقاومت حزب الله لبنان، ارتش یمن و انصارالله و گروه های مقاومت اسلامی عراق همپای مقاومت فلسطین برای نبرد با اشغالگران صهیونیست وارد عرصه نبرد شدند.

هر یک از سه گروه مقاومت یاد شده بر اساس تکلیف، الهی، انسانی و اسلامی خود با ورود به میدان نبرد علیه رژیم صهیونیستی تاثیرات زیاد و خوبی بر نبرد غزه گذاشتند و سران تل آویو و حامیان غربی آن بویژه آمریکا فهمیدند که فلسطینیان غزه تنها نیستند و حامیانی همچون حزب الله، ارتش یمن و انصارالله و گروه های مقاومت عراقی پشتیبان آنها هستند.

در بین گروه های مقاومت، اقدام رزمندگان یمنی با توجه به بُعد مسافت بیش از ۱۵۰۰ کیلومتری با سرزمین های اشغالی با شلیک چندین موشک دوربرد و اعزام تعداد زیادی پهپاد انتحاری به بندر “ایلات” و بندر حیفا برای نابودی زیرساخت های این دو بندر، آزادی خواهان جهان را به تحسین وا داشت.

رزمندگان یمنی در حالی به کمک مقاومت و مردم غزه شتافتند که خود از فروردین سال ۱۳۹۴ درگیر نبرد با جبهه آمریکایی – عربی هستند و این مساله خود نشان داد که مردم و رزمندگان یمن چقدر از خود گذشته و پایبند به آرمان های فلسطین و در عین حال آماده مقابله با متجاوزان هستند.

از زمان آغاز جنگ غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این باریکه، یمن بارها به اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده بود، اما در نهایت در ماه نوامبر (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، یمن حملات علیه کشتی‌های مرتبط با رژیم اسرائیل را در دریای سرخ آغاز کرد.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا