ارمنستانایرانسیاسی

تحولات قفقاز جنوبی و تعمیق روابط، محور مذاکرات وزیران خارجه ایران و ارمنستان

وزیران امور خارجه جمهوی اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در گفت وگوی تلفنی، تحولات جاری در منطقه قفقاز جنوبی و راه‌های گسترش و تعمیق روابط دو جانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شب گذشته در گفت وگوی تلفنی با آرارات میرزوویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان از روند رو به رشد مناسبات دو کشور اظهار خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه اجرایی شدن نقشه راه پیشگیری از آلودگی رود ارس به منظور حفظ سلامت این زیست بوم را حیاتی عنوان کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به رزمایش نظامی ارمنستان و آمریکا، هرگونه حضور نیروهای بیگانه در منطقه را عامل پیچیده تر شدن وضعیت منطقه دانست.

وی با اشاره به ضرورت حل و فصل ریشه ای اختلافات برای دستیابی به صلح پایدار در منطقه، موثرترین راه برای رسیدن به صلح جامع را گفتگوها و سازوکارهای منطقه ای از جمله سازوکار ۳+۳ دانست.

وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان نیز توسعه مناسبات با ایران را سازنده و مهم ارزیابی نمود .

وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به نقل و انتقال نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان خاطر نشان کرد هرگونه تغییر مرزها در قفقاز جنوبی غیر قابل قبول است.

آرارات میرزویان با اشاره به گفت و گو های همتایان محیط زیست دو کشور، بر اهمیت سلامت زیست محیطی رودخانه ارس تاکید کرد و از سوی دیگر خاطر نشان نمود خاک ارمنستان قطعا مکانی برای فعالیت های ضد ایرانی نخواهد بود.

وی بر گسترش مناسبات میان دو کشور تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا