بین‌المللسیاسی

روسیه: مذاکرات با آمریکا در مورد سلاح هسته‌ای در فضا بی‌ثمر است

در حالیکه بحث‌هایی درباره رقابت هسته‌ای در فضا بر سر زبان‌ها افتاده است، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مذاکرات با آمریکا در رابطه با سلاح‌های هسته‌ای در فضای بی‌ثمر است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز شنبه گفت که آمریکا هیچ شواهدی مبنی بر قصد مسکو برای ارسال سلاح‌های هسته‌ای به فضا ارائه نکرده است.

طبق برخی از گزارش‌ها، سازمان اطلاعات آمریکا ادعا می‌کند که روسیه ممکن است در حال توسعه یک دستگاه با قدرت هسته‌ای برای کور کردن یا ذوب کردن وسایل الکترونیکی درون ماهواره‌ها باشد.

با این وجود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به شدت در نظرات خود درباره برنامه‌ریزی روسیه در این زمینه اختلاف نظر دارند. روز سه‌شنبه گذشته شخص ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه این اتهام را رد کرد که مسکو قصد دارد سلاح هسته‌ای را در مدار زمین قرار دهد.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که هشدار اطلاعاتی در آمریکا در راستای تلاش برای وادار کردن کنگره به دریافت مجوز کمک بیشتر به اوکراین است.

پوتین در دیدار با شویگو، گفت که روسیه همیشه مخالف استقرار تسلیحات هسته‌ای در فضا بوده است و به معاهده فضای ماورای جو در سال ۱۹۶۷ که تسلیحات در فضا، از جمله قرار دادن سلاح هسته‌ای در مدار زمین را ممنوع می‌کند، احترام گذاشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا