بین‌المللسیاسی

بشار اسد: رئیس جمهورهای آمریکا فرقی باهم نمی کنند / آنها درخدمت لابی ها و جنگ سالاران هستند

بشار اسد رئیس جمهور سوریه با تاکید بر این که رئیس جمهورهای آمریکا فرقی با هم نمی کنند و آنها در خدمت لابی ها و اسحله و نفت هستند، پیش‌بینی کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، پیروز انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد.

به گزارش ایرنا، بشار اسد در مصاحبه با شبکه «سولوویوف»روسیه خاطر نشان کرد: همانطور که پیش از این گفتم، رئیس جمهورهای آمریکا فقط مدیران اجرایی هستند و باید کسی که پشت پرده کاندیدای پیروز، سیاست گذاری می کند، را بشناسیم ضمن این که لابی ها، رسانه ها، تأمین کنندگان مالی، بانکداران، اسلحه و نفت تنها بازیگران این میدان هستند.

پیش بینی می شود انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان) برگزار شود. نظرسنجی ها نشان می دهد که دونالد ترامپ بیشترین شانس را در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه دارد و انتظار می رود که وی با جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا روبرو شود.

در همین راستا، نظرسنجی روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» حاکی از آن است که جو بایدن رئیس جمهور کنونی ایالات متحده، در مقایسه با رقیب انتخاباتی جمهوری خواه خود، دونالد ترامپ، شانس پایینی برای کسب ریاست جمهوری در انتخابات آتی دارد.

بایدن در سن ۸۱ سالگی رکورد سالخورده‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا را در اختیار دارد و در ۷۷ سالگی مسن‌ترین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا