بین‌المللسیاسی

گزارشگر سازمان ملل: اسرائیل باید تحریم شود

گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره خودداری از نسل کشی در نوار غزه عمل نکرده است، خواهان وضع تحریم علیه این رژیم شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سما، مایکل فخری گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق غذا گفت: رژیم صهیونیستی کاروان‌های حامل کمک‌های انسانی به نوار غزه را بمباران می‌کند؛ درحالی که می‌داند آن‌ها به سمت کدام منطقه در حرکت هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا به آوارگان فلسطینی که در خیابان الرشید شهر غزه منتظر دریافت کمک های انسانی بودند، حمله کرد که بیش از یکصد شهید و نزدیک به هزار زخمی برجای گذاشت. در این مدت، کاروان کمک های انسانی نیز بارها هدف حملات ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق غذا تاکید کرد: روشن است که اسرائیل نمی‌خواهد هیچ گونه کمکی به مردم نیازمند غزه برسد.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی جنگ گرسنگی علیه نوار غزه به راه انداخته است، گفت: اسرائیل به دلیل نادیده گرفتن حکم اولیه دیوان بین‌المللی دادگستری باید تحریم شود.

دیوان بین المللی دادگستری در حکم اولیه خود از رژیم صهیونیستی خواسته است تا تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه انجام دهد.

پیش از این، برنامه جهانی غذا (دبلیو اف بی) وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که نظامیان رژیم اسرائیل از تحویل ۱۴ کامیون حامل مواد غذایی به مردم در شمال نوار غزه جلوگیری کرده اند.

کارل اسکائو معاون اجرایی برنامه جهانی غذا با اعلام این خبر گفت: توزیع هوایی کمک‌ها آخرین راه برای جلوگیری از قحطی است.

وی افزود: لازم است که مبادی ورودی شمال غزه برای ارائه مواد غذایی به نیم میلیون نفری که شدیدا به آن نیاز دارند، باز شود.

سازمان جهانی بهداشت نیز روز دوشنبه هشدار داد که به علت کمبود مواد غذایی کودکان غزه با خطر مرگ مواجه هستند.

تدروس آدهانوم گبریسوس مدیر سازمان جهانی بهداشت در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت که بازدید روزهای اخیر مقام‌های این نهاد از بیمارستان‌های العوده و کمال عدوان در شمال غزه، بیانگر کمبود شدید غذا و سوء تغذیه مرگبار کودکان است.

وی نوشت که نتایج بازدید از این بیمارستان‌ها، یافته‌های ترسناک و شوم داشته و کمبود غذا به مرگ ۱۰ کودک منجر شده و سطوح بسیار بالایی از سوء تغذیه در این دو بیمارستان که ساختمان و تاسیسات آنها هم در جریان حملات ارتش (رژیم) اسرائیل ویران شده، مشاهده شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا