بین‌المللسیاسی

سنتکام حمله یمن به کشتی آمریکایی را تائید کرد / سه نفر کشته شدند

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (‌سنتکام) در بیانیه‌ای به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن دست کم چهار نفر در حمله موشکی به کشتی ترو کانفیدنس اذعان کرد.

به گزارش ایرنا، سنتکام در این بیانیه اعلام کرد که خسارت شدیدی به این کشتی وارد شده است.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از یک مقام ارشد دفاعی آمریکا روز گذشته به وقت محلی اعلام کردند که دو ملوان آمریکایی در حمله یمنی‌ها به کشتی باری کشته شده‌اند.

این مقام نظامی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت که از کشتی ترو کانفیدنس دود بلند می‌شود و یک قایق نجات در آب نزدیک کشتی دیده شده است.

این مقام نظامی آمریکایی همچنین افزود که میزان خسارت وارده به کشتی با پرچم لیبریا هنوز مشخص نیست، اما خدمه از کشتی گریخته‌اند و قایق‌های نجات را به آب انداخته‌اند که نشان دهنده یک حادثه جدی است.

دو مقام آمریکایی دیگر نیز که نخواستند نامشان فاش شود، بدون اشاره به جزئیات، اذعان کردند که این حمله تلفات داشته است.

خبرگزاری «رویترز» روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که سه دریانورد کشتی آمریکایی هدف قرار گرفته در باب المندب، ناپدید شده و چهار دریانورد دیگر دچار سوختگی شده‌اند و خدمه این کشتی باری هدف قرار گرفته، آن را ترک کرده‌اند.

آژانس رصد تجارت دریایی انگلستان نیز با انتشار بیانیه‌ای از وقوع حادثه امنیتی برای یک کشتی خبر داد و اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی یک کشتی باری متعلق به آمریکا با پرچم باربادوس در ۵۷ مایل دریایی جنوب غربی عدن یمن دریافت کرده است.

شرکت امنیت دریایی انگلستان اعلام کرد یک کشتی باری آمریکایی که پرچم باربادوس را برافراشته بود، مجبور به انحراف از مسیرش شده است.

این حمله پس از آن صورت می‌گیرد که «یحیی سریع» سخنگوی ارتش ملی یمن سه شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح آن کشور در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین و پاسخ به تجاوزات واشنگتن و لندن به کشورشان، دو ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند.

تارنمای شبکه المسیره یمن به نقل از یحیی سریع اعلام کرد: در این عملیات از موشک‌های دریایی و پهپاد استفاده شده است. به عملیات‌ خود تا توقف جنگ در غزه و رفع محاصره این باریکه ادامه خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا