بین‌المللسیاسی

حماس: اسرائیل در مذاکرات جدیت نداشته است / آتش بس باید کامل و فراگیر باشد

یکی از اعضای جنبش حماس گفت که رژیم صهیونیستی در مذاکرات برای دستیابی به آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران تاکنون جدیت نداشته است و برقراری هرگونه آتش بسی باید کامل و فراگیر بوده و خواسته های مقاومت فلسطین را تامین کند.

به گزارش ایرنا، غازی حمد، عضو دفتر سیاسی حماس گفت که با توجه به افزایش گرسنگی در نوار غزه فشارهایی از سوی طرف‌های بین المللی علیه رژیم صهیونیستی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: ما خواستار فشارهای بیشتر علیه رژیم صهیونیستی در راستای افزایش کمک رسانی زمینی و دریایی به غزه هستیم.

غازی حمد همچنین افزود: ما به مذاکرات خود برای رسیدن به توافقی شرافتمندانه که توقف جنگ، خروج نیروهای اشغالگر، بازسازی غزه و بازگشت آوارگان را تضمین کند، ادامه می دهیم.

این مقام حماس با اشاره به اینکه کابینه اشغالگر خواهان تداوم جنگ وکشتار در غزه است خاطرنشان کرد: اشغالگران به اسرا و خانواده‌های آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند و بر روی تداوم کشتار در غزه پافشاری دارند.

وی تاکید کرد که رژیم اسرائیل در مذاکرات شروط غیرقابل انجام قرار می‌دهد و در مذاکرات جدی نیست.

غازی حمد گفت: باید آتش بس کامل و فراگیر وضع شود سپس اشغالگران از غزه خارج شوند؛ حتی اگر این کار را مرحله‌ای انجام دهند. مقاومت افسانه‌ای ملت‌فلسطین در غزه قوی‌ترین برگ برنده ما است.

پیش از این حسام بدران عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پیش از این احتمال هرگونه آتش‌بس در نوار غزه پیش از ماه مبارک رمضان را منتفی دانست.

بدران علت عدم توافق برای اجرای آتش‌بس را مواضع و مخالفت رژیم صهیونیستی در جریان مذاکرات قاهره دانست.

وی گفت: حماس، رایزنی‌های فشرده‌ای در سطح داخلی انجام خواهد داد تا درباره آینده این توافق به اتفاق نظر برسد.

بدران با اعلام خبر بازگشت هیأت حماس از مذاکرات قاهره، خطاب به رژیم صهیونیستی و حامیانش گفت که هیچ امتیازی نخواهیم داد.

شبکه الجزیره روز پنج‌شنبه از پایان بی‌نتیجه مذاکرات قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه خبر داد.

این شبکه خبری به نقل از منابع مطلع اعلام کرد: مذاکرات آتش‌بس در قاهره بدون دستیابی به توافق پایان یافت و اسرائیل درخواست حماس برای آتش‌بس دائمی، خروج از نوار غزه و بازگشت بی قید و شرط آوارگان فلسطینی به خانه‌هایشان را نپذیرفت.

منابع الجزیره گفتند: میانجیگران در قاهره تلاش کردند که اختلافات میان حماس و اسرائیل را رفع کنند، اما تلاش‌های آنها بی‌نتیجه بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا