ارمنستانایرانسیاسی

معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با امیرعبداللهیان دیدار کرد

معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، واهان گوستانیان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که در تهران به سر می برد، روز گذشته (شنبه، ۱۹ اسفند ۱۴۰۲) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌ و گو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با یادآوری سفر خود به ارمنستان و ملاقات ها و مذاکرات خوب خود با نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور، بر اهمیت تداوم تلاش های مشترک برای تقویت و ارتقاء همکاری ها در عرصه‌های مختلف و متنوع سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور توسعه همه جانبه روابط همسایگی با ارمنستان را به نفع دو کشور و در راستای صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه بدور از مداخله کشورهای بیگانه دانست.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از دیدار خود با امیرعبداللهیان و ابلاغ سلام های وزیر امور خارجه کشورش به همتای ایرانی، تاکید کرد که ارمنستان برای توسعه و گسترش روابط با ایران اهمیت ویژه ای قائل است و آن را برای ثبات و امنیت منطقه موثر و مفید می داند.

واهان کوستانیان همچنین با ارائه گزارشی از گفت وگوهای خود با همتای ایرانی در چارچوب دور جدید رایزنی های سیاسی معاونین وزرای امور خارجه دو کشور، نتایج آن را مفید و ثمربخش ارزیابی کرد و از توافق طرفین برای تداوم و تقویت این رایزنی ها در سطوح مختلف خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا