بین‌المللسیاسی

سازمان ملل هدف قرار دادن فلسطینیان در صف دریافت کمک را محکوم کرد

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه هدف قرار دادن فلسطینیان در میدان الکویت توسط رژیم صهیونیستی را که منتظر دریافت کمک‌ در نوار غزه بودند، محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: باید توزیع کمک‌ها در غزه به شیوه‌ای امن و قابل پیش‌بینی انجام شود. عدم تامین این شرایط غیرعاقلانه است.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، این مسئول سازمان ملل ضمن انتقاد از گزارش‌ها مبنی‌بر شهادت ۲۰ تن و زخمی شدن ۱۶۱ تن دیگر از افرادی که در غزه در صف دریافت کمک بوده‌اند، با قاطعیت گفت: نباید این حوادث ادامه یابد.

وی بر لزوم خاتمه بخشیدن به جنگ و توقف اقدامات خصمانه تاکید کرد.

شامگاه پنجشنبه در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی که تجمع فلسطینی‌های منتظر رسیدن کمک‌ها در نزدیکی میدان الکویت را هدف قرار داد، ده‌ها تن شهید و تعداد زیادی مجروح شدند.

مجروحان کشتار اطراف میدان الکویت به چهار بیمارستان شهر غزه و شمال نوار غزه یعنی المعمدانی، الشفا، کمال عدوان و بیمارستان العوده منتقل شدند.

پیشتر وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ شهید و زخمی در نتیجه جنایت اشغالگران علیه شهروندان در میدان الکویت در جنوب غزه به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

این وزارتخانه تاکید کرد که آنچه در میدان الکویت اتفاق افتاد نشان‌دهنده نیت از پیش برنامه‌ریزی شده اشغالگران برای انجام یک کشتار وحشتناک جدید است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا