بین‌المللسیاسی

معاون بایدن: حرکت به سمت رفح با هر نوع عملیات نظامی اشتباه است

کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی با بیان اینکه واشنگتن پیشتر به وضوح موضع خود درباره حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به رفح را اعلام کرده است، گفت: حرکت به سمت رفح با هر نوع عملیات نظامی اشتباه است.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، هریس با اشاره به اینکه برای ایالات متحده به وضوح روشن است که عملیات نظامی علیه رفح یک اشتباه بزرگ خواهد بود، اظهار کرد: اگر (رژیم) اسرائیل با وجود مخالفت ایالات متحده به حملات خود به رفح ادامه دهد، واشنگتن در واکنش به این اقدام، ممکن است هر رویکردی را اتخاذ کند و در این خصوص هیچ خط قرمزی براتی خود قائل نخواهد شد.

معاون رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار فلسطینی به رفح پناهنده شده‌اند زیرا (رژیم) اسرائیل پیشتر به آنها گفته بود که باید به آنجا بروند، تاکید کرد: من وضعیت نوار غزه را به دقت مطالعه کرده‌ام و بر اساس این مطالعات، اعلام می‌کنم که در حال حاضر جای دیگری در این منطقه وجود ندارد که رفتن فلسطینیان غزه به آنجا امکان‌پذیر باشد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز یکشنبه شب در گزارشی به این هشدار هریس اشاره کرد و نوشت: این هشدار نشان می‌دهد که صبر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره بنیامین نتانیاهو و تصمیم‌های او درخصوص حمله به رفح به پایان رسیده است.

به گزارش ایرنا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز پیشتر در یک تماس تلفنی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مورد هرگونه انتقال اجباری فلسطینیان از شهر رفح در جنوب غزه هشدار داد و گفت که این کار یک جنایت جنگی است.

مکرون در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر مخالفت خود را با هرگونه عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح تکرار کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا