بین‌المللسیاسی

آتش‌سوزی نیروگاه حرارتی در روسیه / آتش‌سوزی چند کارخانه در حمله پهپادی

منابع محلی از منطقه “روستوف” روسیه الام کردند که آتش‌سوزی در بزرگترین نیروگاه حرارتی جنوب غرب این کشور، عرضه خدمات برق را برای مدت کوتاهی مختل کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، فرماندار منطقه روستوف اعلام کرد که آتش‌سوزی بامداد امروز دوشنبه در نیروگاه‌ حرارتی “نووچرکاسک” در جنوب غربی روسیه، ۲ واحد آن را از کار انداخت و برای مدت کوتاهی عرضه خدمات این نیروگاه‌ها را مختل کرد.

واسیلی گلوبف با انتشار پیامی در تلگرام نوشت که این حادثه هیچ تلفات انسانی نداشته است و مقام‌های مسئول در حال بررسی علت آتش سوزی در این نیروگاه هستند.

همچنین وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در شبانه روز گذشته ۱۱ پهپاد اوکراینی را بر فراز روستوف منهدم کردند. این وزارتخانه اعلام نکرد که آتش‌سوزی مذکور به حمله پهپادی ارتباط داشته است یا خیر.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط منابع محلی به خاطر حملات پهپادی اوکراین چند کارخانه در منطقه دچار حریق شده است. هنوز منابع کی‌یف درباره این حملات اظهارنظری نکرده‌اند.

نووچرکاسک یکی از بزرگترین نیروگاه های حرارتی در جنوب غربی روسیه است که تحت مالکیت و مدیریت شرکت اوجی‌کی یکی از شرکت‌های تابع گازپروم غول انرژی روسیه قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا