ایرانسیاسی

اسماعیل هنیه با امیرعبداللهیان دیدار کرد

رئیس دفتر سیاسی حماس با سفر به تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس بعدازظهر روز گذشته با سفر به تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

بررسی آخرین وضعیت جنگ غزه و تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه و کرانه باختری از جمله مهمترین دستورکارهای این سفر و گفت‌وگوهای میان مقامات دو طرف است.

 

هنیه در نشست خبری: قطعنامه شورای امنیت نشان‌دهنده انزوای بی‌سابقه رژیم صهیونیستی است

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: قطعنامه اخیر شواری امنیت سازمان ملل نشان‌دهنده انزوای بی‌سابقه رژیم صهیونیستی است و آمریکا هم اراده و توان تحمیل خواست خود بر جامعه جهانی را ندارد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس روز گذشته در نشست خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: ایران در صف مقدم حمایت از آرمان و ملت فلسطین ایستاده است. ما در حال گذر از یک مرحله تاریخی در روند مبارزه با رژیم صهیونیستی هستیم که نقطه عطف طوفان الاقصی است.

وی ادامه داد: مردم فلسطین به شکل عام مقاومتی افسانه‌ای را به نمایش گذاشتند و این مقاومت نشان دهنده سربلندی مردم ما در مقابله با جنایات و نسل کشی است.

وی گفت: با وجود تمام هزینه های سنگین رژیم صهیونیستی در محقق ساختن اهداف نظامی خود شکست خورده و امروز حمایت سیاسی و حمایت بین المللی را در حال از دست دادن است. دیروز قطعنامه ای صادر شد هرچند با تاخیر بود و برخی کاستی ها در آن وجود دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: قطعنامه اخیر شواری امنیت سازمان ملل نشان‌دهنده انزوای بی سابقه رژیم صهیونیستی است و آمریکا هم اراده و توان تحمیل خواست خود بر جامعه جهانی را ندارد و این موضوع نشان دهنده مقاومت بی بدیل مقاومت اسلامی و مردم فلسطین است.

هنیه در پایان خاطرنشان کرد: از رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، رئیس جمهوری ایران و مردم ایران تشکر ویژه دارم. روز جهانی قدس را پیش روی داریم و این مهم در حالی است که نبرد طوفان الاقصی ادامه دارد و امید است امت اسلام در روز جهانی قدس حضوری گسترده و شجاعانه داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا