ایرانسیاسی

دفاع جانانه مدافعان امنیت؛ ناکامی طراحان تصرف مقرهای سپاه؛ آخرین جزئیات از حمله تروریستی در چابهار و راسک

گروه تروریستی جیش الظلم که ماهیت و وابستگی آن به رژیم منحوس صهیونیستی کاملا واضح و روشن است، چهارشنبه شب در اقدامی همزمان تلاش کرد مقرهای سپاه در راسک و چابهار را به تصرف خود درآورد که با مقاومت مدافعان امنیت طراحی آنها در همان ساعات اولیه ناکام ماند.

به گزارش ایرنا، اگرچه همزمان با این اقدام تروریستی، شبکه های مجازی وابسته به این گروهک تلاش کردند وانمود کنند حمله موفقیت آمیز بوده و موقعیت‌های مورد نظر را به تصرف درآورده اند اما خبرهای رسمی حاکی از آن بود که عناصر تروریستی زمینگیر شده و اهدافشان محقق نشده است.

خبرهای اولیه حاکی از شنیدن صدای گلوله در شهرستان راسک و چابهار بود که معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در اولین واکنش به این اقدام، در گفتگوی اختصاصی با ایرنا جزئیات اولیه این اقدام تروریستی را بازگو کرد.

حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار انجام شده است.

علیرضا مرحمتی بامداد روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اینک اوضاع تحت کنترل است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

یک سرباز، یک پاسدار و یک بسیجی طرح امنیت و ۲ مامور انتظامی نیز در چابهار از شهدای شامگاه چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

همچنین هشت تروریستی که به مقر نظامی در ۲شهرستان چابهار و راسک در جنوب سیستان و بلوچستان حمله کرده بودند به هلاکت رسیدند.

جزئیات حمله تروریستی به راسک

گروهک جیش الظلم در ابتدای آغاز درگیری در شهرستان راسک، از ارتفاعات سمت بیمارستان راسک به مقر سپاه آتش گشودند که با پاسخ متقابل نیروهای سپاه مواجه شدند.

در این بین تعدادی از نیروهای گروهک تلاش کردند از طریق انفجار وارد مقر سپاه شوند که با هوشیاری رزمندگان مواجه شده و این اقدام آنها با آتش سنگین نیروهای سپاه ناکام ماند و در این حین حداقل یک تروریست به هلاکت رسیده و چند تن نیز زخمی شدند.

در همان ساعات نخستین درگیری، پهباد به منظور شناسایی موقعیت تروریست ها در اطراف مقر سپاه در چابهار به پرواز درآمد.

انفجار در مقر سپاه در راسک صحت ندارد

رسانه‌های وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم با هدف برهم زدن نظم و امنیت جنوب سیستان و بلوچستان دست به انتشار اخبار دورغ مبنی بر انفجار در مقر سپاه راسک زدند که بر اساس پیگیری‌ها این خبر صحت ندارد.

مردم مرزدار سیستان و بلوچستان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون خاطره‌های تلخی از دشمنی‌ها و جنایات نوکران و مزدوران استکبار داشته و هیچ‌گاه در عزم و اراده آنان برای دفاع از کیان میهن و دستاوردهای نظام اسلامی خللی وارد نشده است.

مردم شیعه و سنی از حدود ۱۷ سال پیش خاطرات تلخ و گزنده‌ای از جنایات گروهک‌های تروریستی را در دفتر دلاوری‌ها و پایداری‌های خود ثبت کرده‌اند، بیشتر اتفاقات از زمانی شروع شد که شروری به نام عبدالمالک ریگی به همراه گروهک خود موسوم به جندالله(جند الشیطان)به انجام جنایات غیرانسانی و ناجوانمردانه دست زد و هر بار تعداد زیادی از مردم بی گناه شیعه و سنی این استان را قربانی اهداف شوم خود و اربابان مستکبر و ظالم خویش کرد.

پس از دستگیری عبدالمالک ریگی و برادرش عبدالحمید و هلاکت تعدادی از سرکردگان گروهک جند الشیطان معروف به جندالله در ایران و پاکستان، باقی مانده گروهک تروریستی وی دست از شرارت برنداشتند و در قالب گروهک جیش الظلم معروف به جیش العدل وابسته به القاعده در گوشه و کنار سیستان و بلوچستان با استفاده از خاک کشور پاکستان به انجام برخی اقدام های کور تروریستی پرداختند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا