ارمنستانایرانسیاسی

در مراسم روز جهانی قدس در سفارت ایران در ایروان مطرح شد؛ سبحانی: رژیم صهیونیستی از عوامل بی‌ثباتی در قفقاز جنوبی است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت:‌نقش مخرب و ناامن ساز رژیم جعلی اسرائیل فقط مختص خاورمیانه نیست بلکه امروز در قفقاز نیز ما شاهد این نقش مخرب هستیم. اگر بخواهیم عوامل بی‌ثباتی در قفقاز جنوبی را بررسی کنیم حتما یکی از عوامل اصلی آن رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا، همزمان با روز جهانی قدس، مراسمی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار شد. در این مراسم که سفرای کشورهای چین، روسیه، برزیل، سوریه، امارات متحده عربی و رایزن سفارت عراق و مقاماتی از وزارت خارجه ارمنستان و کلیسای اچمیادزین و تعداد قابل توجهی از کارشناسان مراکز مطالعاتی، دانشگاهی و تحلیل گران ارشد سیاسی ارمنستان از طیف ها مختلف حضور داشتند، مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان طی سخنانی با اشاره به مساله فلسطین و توصیف آن به عنوان زخمی عمیق بر پیکره وجدان جامعه جهانی، آن را نمادی از مجاهدت و مقاومت مستمر یک ملت و دلیلی در اثبات ناکارآمد بودن سازمان های بین المللی و شرمساری مدعیان حقوق بشر عنوان کرد.

سفیر کشورمان افزود: ۷۵ سال تداوم غصب سرزمین های مردم مظلوم فلسطین و تلاش های هدفمند رژیم صهیونیستی با حمایت سلطه‌گران غربی برای تغییر هویت تاریخی و تمدنی این سرزمین به تدریج نتایج ویرانگری برای صلح و امنیت جهانی و بشریت به بار آورد. سیاست های دوگانه غرب و جامعه جهانی در قبال اشغالگری، تجاوز، غصب و کشتار و ظلم آشکار بر ملت فلسطین راهی جز مقاومت در برابر آنان قرار نداده است. این فجایع هنوز هم به بدترین شکل ممکن ادامه دارد و امروز ما در برابر چشم جهانیان شاهد کشتار مردم بی دفاع در غزه هستیم.

مهدی سبحانی با ارائه آماری از جنایت‌های رژیم صهیونیستی طی شش ماه جنگ در غزه، تاکید کرد: امروز فلسطین محک و ملاک شرافت انسانی است. آنچه امروز توسط رژیم اسرائیل در غزه انجام می شود مصداق روشن جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.

سفیر کشورمان با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در ایجاد بی ثباتی و ناامنی در خاورمیانه، تاکید کرد : نقش مخرب و ناامن ساز رژیم جعلی اسرائیل فقط مختص خاورمیانه نیست بلکه امروز در قفقاز نیز ما شاهد این نقش مخرب هستیم. اگر بخواهیم عوامل بی‌ثباتی در قفقاز جنوبی را بررسی کنیم حتما یکی از عوامل اصلی آن رژیم صهیونیستی است. این رژیم با ارسال سلاح به این منطقه نظامی گری و جنگ را در قفقاز جنوبی تحریک و تشویق کرده است چرا که جنگ و ناامنی در این منطقه تامین کننده منافع نامشروع این رژیم است و این موضوع دیگر بر کسی پوشیده نیست.

سفیر کشورمان در پایان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای فلسطینی بار دیگر بر موضع صریح جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف و حمایت از حقوق مشروع ملت ها و تمامیت ارضی کشورها از جمله ارمنستان تاکید کرد.

در ادامه این نشست سفیر سوریه، اسقف ناتان از کلیسای اچمیادزین و تنی چند از کارشناسان ارشد سیاسی و تحلیل گران مراکز مطالعاتی در مورد ابعاد مختلف مساله فلسطین و جنایت های رژیم صهیونیستی سخنانی ایراد کردند.

در این مراسم همچنین کلیپ هایی از مظلومیت مردم فلسطین و جنایت های رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین و غزه پخش، شد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه گردید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا