ایرانسیاسی

شاوردیان: باید سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی بزنیم

شاوردیان گفت: اگر متحدان اسرائیل بخواهند به کشورمان کج نگاه کنند مطمئنا این حق مشروع ما است که با پاسخی قاطعانه و مشروع جواب آنها را بدهیم.

آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره روز قدس گفت: روز قدس طبق روال سال‌های گذشته با حضور پرشور مردم برگزار شد و براساس دیده‌ها، شنیده‌ها و رسانه‌ها ۵۰ الی ۶۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته حضور مردم بیشتر شده بود که این امر یک نقطه قوت به حساب می‌آید چراکه نشان می‌دهد ملت ایران یکدل و در کنار هم هستند و در برابر متجاوزان و دشمنان می‌ایستند.

وی اظهار کرد: در قانون اساسی ما حمایت از ملت‌های مظلوم و مستضعف آمده و این قانون سرلوحه کار ما قرار گرفته و از ملت‌های مظلوم به‌خصوص ملت مظلوم فلسطین در همه عرصه‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دفاع کرده‌ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: حملات رژیم صهیونیستی از زمانی آغاز شد که عملیات طوفان‌الاقصی شروع شد و ضرباتی که از جبهه مقاومت و جبهه آزادی‌بخش فلسطین دریافت کرد گنبد آهنینش ضربه خورد و الان سعی می‌کند افکار عمومی جهان را منحرف کند.

شاوردیان بیان کرد: اشغالگران قدس به‌دنبال این هستند که جنگ فراتر از غزه یا فلسطین اشغالی باشد تا بتوانند بر حملات و نسل‌کشی که در غزه انجام داده‌اند و حملاتی که به مراکز درمانی  و بیمارستان‌ها کرده‌اند سرپوش بگذارند و توجه افکار عمومی را از این مسائل خارج کنند به همین دلیل در منطقه به‌دنبال این هستند که جنگ و آشوب به راه بیندازند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی برخلاف کنوانسیون‌ بین‌المللی وین به کنسولگری کشورمان در سوریه حمله کرد که منجر به شهادت هموطنانمان شد و اکثر کشور‌ها این حمله را محکوم کردند.

مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در چند دهه گذشته که فلسطین را اشغال کرده سعی کرده با نسل‌کشی و نسل‌زدایی، مردم آن مناطق را بیرون کند حالا فرق نمی‌کند چه مسلمان باشند چه مسیحی، چون همه را با کوچ اجباری از فلسطین خارج و آواره کرده یا علیه آنهایی که ماندند به‌ویژه در غزه نسل‌کشی کرده، اما سعی می‌کند جنایات خود را لاپوشانی کند.

شاوردیان گفت: رژیم صهیونیستی با حملاتی که در جنوب لبنان و سوریه انجام می‌دهد می‌خواهد افکار عمومی را از اوضاع بد اسرائیل در جنگ غزه منحرف کند.

وی تاکید کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند اسرائیل پاسخ گستاخی‌های خود را می‌بیند. شاهد هستیم که همه کشور‌ها جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند و دستگاه‌های دیپلماسی و دفاعی ما همه جوانب را در نظر گرفته‌اند و حتما باید سیلی محکمی به آنها بزنیم حالا چه زمانی و چه‌جوری بستگی به شرایط دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: اگر ما پاسخ جنایات و تجاوزات آشکار صهیونیست‌ها را ندهیم و پشیمانشان نکنیم رژیم صهیونیستی اقدامات تروریستی خود را در منطقه  از سر می‌گیرد.

نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس افزود: سفارتخانه‌های این رژیم در کشور‌های همسایه ما الان خیلی فعال هستند و کشورمان را رصد می‌کنند لذا باید به کشور‌های همسایه هشدار دهیم چراکه رژیم صهیونیستی هم در مناقشات منطقه‌ای دخالت دارد و هم پایگاه‌های نظامی خود را در اطراف کشورمان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به ترور‌هایی که در کشورمان انجام دادند اگر جلوی حملات تروریستی صهیونیست‌ها نایستیم و آنها را پشیمان نکنیم جنایات صهیونیست‌ها ادامه پیدا می‌کند.

شاوردیان گفت: هم رژیم صهیونیستی و هم متحدانش به‌ویژه برخی از همسایگانمان که تا الان حمله به کنسولگری ایران در سوریه را یا محکوم نکردند یا ملایم محکوم کردند باید بدانند اگر بخواهند از این شرایط سوءاستفاده کنند و به کشورمان کج نگاه کنند قطع‌به‌یقین این حق مشروع ما است که با پاسخی قاطعانه و مشروع جواب آنها را بدهیم، چون این حق قانونی ایران است بنابراین نباید از سکوت ما سوءاستفاده کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری باید از حالت بی‌خاصیتی خود بیرون بیایند و فقط از کشور‌های سلطه‌گر حمایت نکنند بلکه از ملت‌های مستضعف حمایت کنند و نشان دهند حقوق بشر و حقوق اولیه انسان‌ها برایشان مهم است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا